Bugün sabah ve yatsı namazlarını cemaatle kıldın mı? Unutma! “Yatsı namazını cemaatle kılan kimse,

Bugün sabah ve yatsı namazlarını cemaatle kıldın mı? Unutma! “Yatsı namazını cemaatle kılan kimse, gece yarısına kadar namaz kılmış gibidir. Sabah namazını cemaatle kılan kimse ise gecenin geri...

Bugün sabah ve yatsı namazlarını cemaatle kıldın mı?

Unutma! “Yatsı namazını cemaatle kılan kimse, gece yarısına kadar namaz kılmış gibidir. Sabah namazını cemaatle kılan kimse ise gecenin geri kalanında da namaz kılmış gibidir.” (Tirmizi)

Bugün zikir vazifelerini yerine getirdin mi?

Unutma! “Amellerinizin en hayırlısını, altın ve gümüş dağıtmaktan daha hayırlı ve derecelerinizi daha yükselten, düşmanla karşılaşıp sizin onların boyunlarını, onların da sizin boyunlarınızı vurmanızdan daha hayırlı bir şeyi size haber vereyim mi? “Her zaman ve her zeminde Allah’ı devamlı hatırlayıp gündemde tutmak yani zikirdir.” (Tirmizi)

Bugün tevbe-istiğfar virdini okudun mu?

Unutma! “Bir kimse istiğfarı dilinden düşürmezse, Allah ona her darlıktan bir çıkış, her üzüntüden bir kurtuluş yolu gösterir ve ona beklemediği yerden rızık verir.” (Ebû Dâvûd) Bugün Kur’an’dan bir bölüm okudun mu?

Unutma! “Kim Kur’ân-ı Kerim’den bir harf okursa, onun için bir iyilik sevabı vardır. Her bir iyiliğin karşılığı da on sevaptır.” (Tirmizi)

Bugün bir tane de olsa hadis öğrendin mi?

Unutma! “Allah bizden herhangi bir şeyi işiten ve işittiği gibi de tebliğ edip başkalarına aktaran kişinin yüzünü ak etsin.” (Tirmizi)

Bugün ilmi çalışmanı ve düzenli okuma vazifeni yerine getirdin mi?

Unutma! “Kim ilim elde etmek için bir yol tutarsa Allah da onu Cennetine giden yola iletir. Melekler, ilim öğrencisinin razı olması için kanatlarını indirirler. Göktekiler ve yerdekiler hatta denizdeki balıklar bile onun bağışlanması için Allah’a yalvarırlar.” (Tirmizi)

Bugün nafile namazlarını kıldın mı?

Unutma! “Bir kimse sabah namazını cemaatle kıldıktan sonra oturup güneş doğuncaya kadar zikir ile meşgul olsa, güneş doğunca da iki rekât namaz kılsa, bir nafile hac ve umre sevabına nail olur.” (İhyâ, I)

Bugün Allah yolunda bir iş yaptın mı?

Unutma! “Allah yolunda yapılan bir sabah ve akşam yürüyüşü (küçük de olsa Allah için yapılan bir iş), dünyadan ve dünya varlıklarından daha hayırlıdır.” (İbni Mace)

Bugün Emr-i bi’l-maruf ve nehy-i ani’l-münker yaptın mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eşler Arası Kavga ve Tartışma Ahlakı 25 Şubat 2018 | 1.308 Okunma Evlerimiz Dava ve Şehâdet Okullarımızıdır 18 Şubat 2018 | 705 Okunma Tebliğ ettiklerinizi temsil edebiliyor musunuz? 04 Şubat 2018 | 560 Okunma Devlet gibi evler 28 Ocak 2018 | 544 Okunma Sosyal Medyada Kul Hakları 21 Ocak 2018 | 732 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar