ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Namazsız ve Kur’an’sız Evlerin Annelerine…

Evinde huzur, bereket ve afiyet isteyen anne! Kavgadan, gürültüden, sıkıntıdan bunalan anne! Eşinden ve çocuklarından dertlenen anne! Kaynana ve kayın babasından şikayetlenen anne! Tüm bu dertlerinden ve sıkıntılarından günde altı saat televizyon izleyerek kurtulamazsın .

Abdülaziz Kıranşal
Abdülaziz Kıranşal Milli Gazete
14 Ocak 2018 | 433

Evinde huzur, bereket ve afiyet isteyen anne! Kavgadan, gürültüden, sıkıntıdan bunalan anne! Eşinden ve çocuklarından dertlenen anne! Kaynana ve kayın babasından şikayetlenen anne!

Tüm bu dertlerinden ve sıkıntılarından günde altı saat televizyon izleyerek kurtulamazsın. Her güne bir dizi seyrederek kendini uyuşturamazsın. Magazin ve yemek programlarıyla dertlerinden kaçamazsın. AVM’lerde dolaşarak sorunlarından uzaklaşamazsın.

Huzur, bereket ve afiyet arıyorsan bil ki, huzur da mutluluk da, bereket de, afiyet de ancak İslam’ın yaşandığı, içerisinde Kur’an okunan, namaz kılınan ve Allah’ın zikredildiği bir evde ve ailededir.

Çünkü Efendimiz (s.a.s) buyuruyor ki: «İçerisinde Kur›an okunan evin hayrı, bereketi artar; bu ev içinde yaşayanları sıkmaz. Böyle evlere melekler toplanır, şeytanlar uzaklaşır. İçinde Kur›an okunmayan ev ise oturanlara dar gelir; böyle evlerin hayır ve bereketi az olur; melekler uzaklaşır; şeytanlar üşüşür. İçerisinde Kur›an okunan, anlam ve yorumuyla meşgul olunan ev, yıldızların yeryüzünü aydınlattığı gibi sema ehli için aydınlatılır.» (Darimî)

Huzur arayan anne! Huzuru aradığın evde Kur’an okunmuyorsa, ne sen, ne eşin, ne de çocukların bir gün elinize Allah’ın kitabını alıp da okumuyorsanız o eve nasıl huzur ve bereket gelsin.

Mutluluk arayan anne! Unutma ki; içerisinde dizi izlemekten, internette gezinmekten Allah’ın zikrine vakit bulunamayan evler, sanki bir ölü evi gibi ruhların kasvetle kaplandığı, yaşayanlarının mutluluğa hasret kaldığı evlerdir. Çünkü Efendimiz (s.a.s) buyuruyor ki: «İçerisinde Allah zikredilen evlerin misali ile içerisinde Allah zikredilmeyen evlerin misali, diri ile ölünün misali gibidir.» (Buhari)

Efendimiz (s.a.s) buyuruyor ki: “Evlerinizi kabristana çevirmeyiniz. Şüphesiz şeytan, içinde Bakara sûresi okunan evden kaçar”(Müslim)

Sakın unutma! Allah’ın zikredilmediği evler şeytanların karargâhı haline gelir. Çünkü Efendimiz (s.a.s) buyuruyor ki: “Kişi evine geldiğinde içeri girerken ve yemek yerken 

Devamını Oku