Şimdi değilse ne zaman?

Eğer okulları açık tutabilecek kadar titiz olabilirsek, gerisi kendiliğinden gelecektir! Öğrencilerin bu konudaki duyarlılığı toplumun her kesimine dalga dalga yayılacak ve pandemi riski en düşük düzeye inecektir!.. İşte bu yüzden...

Zor hem de çok zor bir süreçten geçiyoruz. Dünyanın her yerinde olduğu gibi bizde de yediden yetmişe herkes tedirgin. Özellikle de ebeveynler. Bir yanda çocuklarının sağlığı, öte yanda gelecekleri! Okulların açılıp açılmaması konusunda kafaları karmakarışık! Peki doğru olan ne?..

Pazartesi günü, yüz yüze eğitimde ikinci aşama başlıyor!

Okul öncesi, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar ile ortaokul 8. sınıf, lise hazırlık ve 12. sınıflar ve köy okullarında uygulanacak.

Bu kapsama, köy okullarındaki 6. ve 7. sınıflar da giriyor mu, çok net değil, açıklık getirilirse iyi olur!

Bu dönemde, Bakan Selçuk ve MEB’e herkes ama herkes yardımcı olmalı!

Okulları açık tutabilecek kadar disipline olursak pandemi riski minimuma iner!

Kocaeli ve Van depremleri döneminde okul ve üniversiteler özellikle açık tutularak, bu zor sürecin atlatılması ve kentlerin yaşanır hale gelmesi sağlanmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Artan vaka sayıları ve eğitimde disiplin 28 Ekim 2020 | 184 Okunma En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir! 27 Ekim 2020 | 364 Okunma İç turizm kurtarıcı olabilir mi? 25 Ekim 2020 | 59 Okunma Bir yılda bir fakülteden 330 bin üniversite mezunu!.. 25 Ekim 2020 | 1.839 Okunma Yalandan kim ölmüş! 24 Ekim 2020 | 654 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar