Muğla mı, Antalya mı, tarım mı, turizm mi?

Pandemiden sonra en büyük felaket kıtlık deniliyor. Bu yüzden, topraklarımızı, akarsularımızı, havamızı ve özellikle de tarımı ciddiye almak zorundayız

Antalya sadece turizmin başkenti değil, tarımın da başkenti. Eğitimde de çok önemli bir noktada.

Hemen yanı başındaki komşusu Muğla da Bodrum’u, Marmaris’i, Datça’sı, Fethiye’si, Gökova’sı, Dalaman’ı ve daha nice beldesiyle Antalya ile birlikte “Turizmin Başkenti” unvanını paylaşıyor.

Muğla, Söke ve Milas başta olmak üzere tarım, hayvancılık ve balıkçılık alanında yaptığı ataklarla Antalya’ya adeta hodri meydan çekiyor.

Eğitim ise Akdeniz Üniversitesi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi arasındaki amansız yarış görünen o ki hiç bitmeyecek. Ortaöğretimde ve özellikle lise ve üniversiteye giriş sınavlarında Antalya’nın bir tık önde olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

Her iki güzide kentimizdeki gelişmeleri yakından izleyen biri olarak bu onurlu yarıştan memnuniyet duymamak elde değil. Ama bu çerçevede, Selçuklu’ya yazlık başkentlik yapan Alanya’yı bambaşka bir yere oturtmakta yarar var.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğitimde büyük hayal kırıklığı!.. 28 Temmuz 2021 | 282 Okunma LGS’de özgüven erozyonu 27 Temmuz 2021 | 219 Okunma Okullar açılır mı, YKS açıklanır mı? 25 Temmuz 2021 | 255 Okunma Okullar artık açılmalı! 23 Temmuz 2021 | 109 Okunma Bayram keyfi eziyete dönüşmesin! 21 Temmuz 2021 | 25 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar