Kaplanlar Kaplanı Adana, üniversiteler açılıyor mu?

Adana’yı görmeden, Adana’yı yaşamadan, Adana’nın dinamiklerini bilmeden Anadolu Kaplanları’ndan söz etmek mümkün değil! Kaplanlar kaplan değilken o kaplandı.

Adana’yı görmeden, Adana’yı yaşamadan, Adana’nın dinamiklerini bilmeden Anadolu Kaplanları’ndan söz etmek mümkün değil!

Kaplanlar kaplan değilken o kaplandı. Çukurova’nın, tarımın, sanayinin, kültürün, kebabın ve en önemlisi de bölgesel eğitimin başkentiydi.

Çukurova Üniversitesi, kampüsüyle, öğretim kadrosu ve araştırmalarıyla, dünya standartlarında bir üniversitemiz. Çölde vaha gibi, bozkırda cennet yaratıldı. O yetmedi, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki onlarca üniversitenin kuruluşuna öncülük etti. Akılla, bilimle, Ar-Ge ile bölgesel kalkınmanın lokomotifi oldu.

Eski ve Yeni Adana, dün ile bugünün, eskiyle yeninin, yoksullukla zenginliğin, gelenekle inovasyonun, milli değerler ile çağdaşlığın bir arada harmanlandığı yaşam dolu bir kentimiz...

O bir Kaplanlar Kaplanı ama korku salan değil, koruyan, kollayan, paylaşan bir Kaplan!..

Sıra onlarda mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İç turizm kurtarıcı olabilir mi? 25 Ekim 2020 | 55 Okunma Bir yılda bir fakülteden 330 bin üniversite mezunu!.. 25 Ekim 2020 | 1.708 Okunma Yalandan kim ölmüş! 24 Ekim 2020 | 652 Okunma Dünyanın en güvenilir kurumlarından biriydi ne hale geldi 23 Ekim 2020 | 610 Okunma Girişimciliğin beşiği Gaziantep, koronayla mücadele ve MEB 21 Ekim 2020 | 177 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar