Eğitimde yeni dönem!

Milli Eğitim Bakanlığı, reform paketi açıklayan Bakanlıklar arasında ilk sırada yer alıyor.Neden?

Çünkü en sık el değiştiren bakanlık ve her gelen Bakan yeni reform paketi açıklıyor.
Son 17 yıldır ülkeyi aynı parti yönetiyor ama eğitim sistemimiz en az 17 kez değişti.
Erkan Mumcu, Hüseyin Çelik, Nimet Baş (Çubukçu), Ömer Dinçer, Nabi Avcı, İsmet Yılmaz ve şimdi de Ziya Selçuk!
Tuğlaları üst üste koyacaklarına, birinin başladığını, diğeri tamamlayacağına, her gelen sistemi hep sil baştan değiştirdi.
Oysa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onlardan istediği, baştan beri hep aynıydı ve sanki o ne istediğiyse hep tersini yaptılar!
Bugün açıklanacak reform paketi de uygulanabilirlik ve kalıcılık açısından bakıldığında, sanki öncekilerden hiç farklı değil.Yeni bir şey yok!Bakan Selçuk’un bugün tanıtacağı yeni ortaöğretim modeli, liselerde ders sayılarının azaltılması, “kariyer ofisleri”nin kurulması, 12. sınıflarda ders saatlerinin azaltılarak destek çalışmalarının getirilmesini içeren “reform” niteliğinde düzenlemeleri içeriyormuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğitimde KDV kaldırılsın! 17 Temmuz 2019 | 182 Okunma Yeterince ders alabildik mi? Başarıyı yeterince ödüllendiriyor muyuz? 16 Temmuz 2019 | 102 Okunma İnsana saygı! 14 Temmuz 2019 | 68 Okunma Neden, artık gemi turları yapmıyoruz? 14 Temmuz 2019 | 116 Okunma Bir Babaya böylesi bir pişmanlığı yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yok 13 Temmuz 2019 | 318 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar