Bu kontenjanlar boş kalmamalı!

Üniversitelerde 100 bin civarında kontenjan boş kaldı! Evet, evet yanlış anlamadınız, 2.5 milyon adayın başvurduğu üniversite giriş sınavlarında, yüz binlerce aday, rahatlıkla üniversiteli olabilecekken, elinin tersiyle itti!

Üniversitelerde 100 bin civarında kontenjan boş kaldı!

Evet, evet yanlış anlamadınız, 2.5 milyon adayın başvurduğu üniversite giriş sınavlarında, yüz binlerce aday, rahatlıkla üniversiteli olabilecekken, elinin tersiyle itti!

Neden sorusunun onlarca cevabı var ama en önemlisi, artık üniversiteler ve üniversite diploması gençlere güven vermiyor!

Yüz binlerce boş kontenjan için hiçbir üniversite rektörünün yüreği sızlamıyor, çünkü hesap soran yok. Özellikle de devlet üniversitelerinin rektörlerine!

Keşke bizde de üniversite bütçeleri, kayıt olan ve öğrenimine devam eden öğrenci sayısına göre yapılsa. İşte o zaman öğrenci çekmek ve mevcut öğrencileri ellerinde tutmak için çok daha yoğun bir çaba içerisinde olurlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kurtarıcıyı uzaklarda aramayalım, o sizsiniz 20 Ekim 2020 | 104 Okunma Sarı Yaz’a devam 18 Ekim 2020 | 79 Okunma Uzaktan eğitim bile sınav odaklı! 18 Ekim 2020 | 162 Okunma Kaplanlar Kaplanı Adana, üniversiteler açılıyor mu? 17 Ekim 2020 | 402 Okunma Anadolu Kaplanları, Eğitim Bilim Kurulu ve Dünya Gıda Günü! 16 Ekim 2020 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar