Veyis Ateş Kimdir?

Veyis Ateş... Ekranların son yıllarda en başarılı Spikerlerinden olan Veyis Ateş bu başarısınıHabertürk TV Genel Müdürü genel müdürü olarak taçlandırdı. Bu tecrübesini Cevapla.tv ile paylaşan Veyis Ateş'in videolarını linkten ulaşabilirsiniz. 

Spikerler Derneği Genel Başkanı da olan Veyis Ateş, Habertürk TV'nin önemli ekran yüzlerinden ve kanalın Genel Müdürüdür.

Veyis Ateş, 1973 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde doğmuştur. Tam adı Abdurrahman Veyis Ateş’dir. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Din felsefesi bölümünde okuyarak mezun oldu. Okul sırasında radyoculukla tanışarak medya hayatına başladı. Cem Radyo'da yaklaşık bir sene çalıştı. Okul bittikten sonra medya hayatına, bir süre ara verdi.
 
Cem Radyo'da yaklaşık bir sene çalıştıktan sonra 'duayen' dediği Tuna Huş, Gülgün Feyman ve Bengül Erdamar'dan diksiyon dersleri aldı.Veyis Ateş, 8 Nisan 2005'te kurulmuş bir haber kanalı olan ve 2006 yılında ATR adıyla test yayınına başlamış olan TV NET’de 2006 yılında çalışmaya başladı. Ana Haber bülteni sunuculuğunun yanı sıra yine aynı kanalda Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül'le Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını sundu.

“Bakış Açısı” programında Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünden önce davetli olduğu son televizyon yayınını Veyis Ateş yaptı.

Veyis Ateş aynı zamanda Spikerler Derneği başkanlığını da yaptı.

Veyis Ateş, TV Net'in ana haber spikerliğini yaparken aynı zamanda 2001 yılından bu yana özel bir kolejde Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenliği de yaptı.

Veyis Ateş, eşi Kevser Ateş’den 2016 yılında boşandı.

Veyis Ateş 2013 yılının Ağustos ayında Habertürk TV'ye transfer oldu. Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çelik tarafından 25 Ekim 2014 tarihinde Habertürk TV Ankara temsilciliğine getirildi.

Veyis Ateş, 15 Ocak 2016 tarihinde Habertürk TV Genel Müdürü oldu.

Veyis Ateş, bütün sorularınıza Cevapla.TV aracılığı ile cevap veriyor.

BAZI YAZILARI
TÜM YAZILARI