Ziraat mühendisleri Aksaray'da çiftçileri daha sağlıklı ürün yetiştirme konusunda bilgilendirdi

AKSARAY’da Ziraat Odası’nda görevli Ziraat Mühendisleri il genelinde tarım arazilerinde incelemelerde bulundu, çiftçilere daha sağlıklı ürün yetiştirme konusunda bilgi verdi.

Ziraat mühendisleri Aksaray'da çiftçileri daha sağlıklı ürün yetiştirme konusunda bilgilendirdi

AKSARAY’da Ziraat Odası’nda görevli Ziraat Mühendisleri il genelinde tarım arazilerinde incelemelerde bulunarak çiftçileri daha sağlıklı ürün yetiştirilmesi konusunda bilgilendirdi.


Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da Ziraat Odası Başkanlığında görevli ziraat mühendisleri tarla tarla gezerek inceleme ve denetim yapıyor. Tarlalardaki ekili ürünleri ve toprak incelemelerini yapan ziraat mühendisleri, çiftçilerle de görüşerek verimliliğin artırılması, daha sağlıklı ürün yetiştirilmesi ve kayba karşı bilgilendirmeler yapıyor.


Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, tarım ve hayvancılığın Türkiye’de çok önemli bir sektör, bacasız bir fabrika olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’de olduğu gibi sektörün Aksaray’da da çok önemli olduğunu kaydetti. Tarım ve hayvancılıkta Türkiye’de sayılı iller arasında ön sıralarda yer aldıklarını ifade eden Başkan Koçak, üretimin artırılması, kaliteli ürün elde edilmesi ve kayıpların önlenmesi için Ziraat Odası mühendislerinin arazide inceleme, denetim ve bilgilendirme yaptığını söyledi. Çiftçilerin her daim yanında olacaklarını dile getiren Başkan Koçak, amaçlarının Aksaray tarım ve hayvancılığını geliştirerek çiftçilerin refah içinde geçimlerini sağlamak olduğunu aktardı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Maltepe Mitingi Ekrem İmamoğlu'nun lehine mi? Maltepe Mitingi Ekrem İmamoğlu'nun lehine mi?
Pazar notları Pazar notları
PKK, KCK, YPG, YPJ, PYD, SDG, TAK, PJAK... PKK, KCK, YPG, YPJ, PYD, SDG, TAK, PJAK...
Hesaba sandalye ücreti eklemek yeni moda mı? Hesaba sandalye ücreti eklemek yeni moda mı?
Sihirli mazbatadan çıkan mühür Sihirli mazbatadan çıkan mühür
Mustafa Kemal Paşa'nın, Millet Meclisi'nin açılışından önce Sultan Vahideddin'e yazdığı ve "Amacımız sizi kurtarmaktır" dediği mektup Mustafa Kemal Paşa'nın, Millet Meclisi'nin açılışından önce Sultan Vahideddin'e yazdığı ve "Amacımız sizi kurtarmaktır" dediği mektup
Acı kayısı çekirdeği kanseri öldürür mü Acı kayısı çekirdeği kanseri öldürür mü
Bu fotoğraf bize ne anlatıyor Bu fotoğraf bize ne anlatıyor