Yunaklı öğrencilerin dilekleri "Dilek Ağacı" gerçeğe dönüştü

Selçuk Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu öncülüğünde geleneksel hale gelen “Dilek Ağacı” projesi bu yıl Konya-Yunak Hursunlu İlk ve Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Yunaklı öğrencilerin dilekleri "Dilek Ağacı" gerçeğe dönüştü

Selçuk Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu öncülüğünde geleneksel hale gelen “Dilek Ağacı” projesi bu yıl Konya-Yunak Hursunlu İlk ve Ortaokulunda gerçekleştirildi. Proje kapsamında okulda eğitim gören 170 öğrencinin dilekleri gerçekleştirildi.


Selçuk Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu ve Yunak Hursunlu İlk ve Orta Okulu yöneticilerinin birlikte yürüttüğü proje, Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubad Kampüsünde Üniversite öğrencilerinin duyarlılığı ve topluluk gönüllüleri ile birlikte tüm çocukların dilekleri gerçeğe dönüştü.


Hursunlu İlk Ve Ortaokulunda projeyi koordine eden İlker Pınarbaşı, “Böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için Selçuk Üniversitesi Genç TEMA topluluğuna ve öğrencilerini tebrik ediyorum. Bu yıl dilek ağacı projesine Hursunlu İlk ve Ortaokulunun seçilmiş olması bizleri ayrıca sevindirdi. Okulumuzda eğitim gören çocukların hediyelerini aldığında mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Bu mutluluk bir öğretmen için bu tarif edilemez” dedi.


Selçuk Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu Başkanı Yaşar Buğra Tuna ise, köy okullarına bu yıl 6.’sını düzenledikleri bu projeyle, her yıl aynı heyecanla öğrencilerin dileklerini gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade etti. Tuna, aynı zamanda gönüllü olarak yürüttükleri bu projenin hem gönüllüleri için hem de üniversite öğrencileri için manevi duyguları da içerisinde barındırdığını kaydetti.
170 dilek içerisinde, ayakkabı, okul çantası, kitap, futbol topu, uçurtma, balık, oyuncak gibi öğrencilerinin hayallerini süsleyen eşyalar yer aldı. Çocuklara hediye verilmesinin yanı sıra, okulun duvarları renklendirildi ve çocuklara kodlama eğitimi de verildi.


Selçuk Üniversitesi Genç TEMA topluluğunu ziyaret eden Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da, ekip üyelerine teşekkür etti ve ana sınıfı duvarına resim çizerek boyama yaptı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Osmaniye'de doğal gaz ve elektrikte enerji tasarrufu sağlayan cihaz yaptılar Osmaniye'de doğal gaz ve elektrikte enerji tasarrufu sağlayan cihaz yaptılar
TÜBİTAK'a personel alınacak TÜBİTAK'a personel alınacak
Kiraz'a şehit ateşi düştü Kiraz'a şehit ateşi düştü
Elazığ'da 690 öğrenciden "Atatürk İmzası" Elazığ'da 690 öğrenciden "Atatürk İmzası"
Muş'ta yoğun yağışlar nedeniyle çiftçiler mahsullerini bir ay geç ekti Muş'ta yoğun yağışlar nedeniyle çiftçiler mahsullerini bir ay geç ekti
Kayseri’de kontrolden çıkan ambulans takla attı: 2 yaralı Kayseri’de kontrolden çıkan ambulans takla attı: 2 yaralı
SON HABERLER
Samsun’da DEAŞ’tan 16 kişinin gözaltı süresi uzatıldı Samsun’da DEAŞ’tan 16 kişinin gözaltı süresi uzatıldı
Konya'da kafeye silahlı saldırı düzenlendi: 2 yaralı Konya'da kafeye silahlı saldırı düzenlendi: 2 yaralı
Elazığ'da köpeklerin saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden yaşlı kadın defnedildi Elazığ'da köpeklerin saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden yaşlı kadın defnedildi
İzmir'de Gizem'i 8 ay önce de dağlık alana götürüp dövmüş İzmir'de Gizem'i 8 ay önce de dağlık alana götürüp dövmüş
Manisa’da yeni su ücret tarifeleri belli oldu Manisa’da yeni su ücret tarifeleri belli oldu
YSK’da toplantı bitti YSK’da toplantı bitti
Mersin'de minibüste karısını defalarca yumrukladı Mersin'de minibüste karısını defalarca yumrukladı
İzmir'de traktör ile ağacın arasında sıkışarak öldü İzmir'de traktör ile ağacın arasında sıkışarak öldü