Yozgatlı girişimci jeneratör ile topraksız tarım yapıyor

Yozgatlı girişimci elektrik alamadığı arazide jeneratör desteği ile topraksız tarım yapıyor

Yozgatlı girişimci jeneratör ile topraksız tarım yapıyor

Yozgatlı girişimci elektrik alamadığı arazide jeneratör desteği ile topraksız tarım yapıyor.

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Babalı köyünde, Gökhan Öztürk, isimli girişimci kendi imkanlarıyla yaklaşık 250 bin harcayarak toprak işlemesiz sera kurdu. Öztürk, emekli öğretmen olan babası, bilgi işlem sosyal medya üzerine çalışan kardeşiyle birlikte yatırım yapmaya karar verdiklerini belirterek, yaptıkları araştırma sonucunda da çilek üzerine sera tesisi kurma kararı aldıklarını söyledi. Öztürk, ‘’Çilek serası kurmaya karar verdik. Farklı olsun dedik, topraksız çilek üretmeye karar verdik. Çevredeki illere gittik araştırdık. Bilgi aldık ve serayı kendi imkanlarımızla kurduk. Devlet desteği almadık. Kredi çektik, tesisi kurduk.”dedi.

Elektrik ihtiyacını jeneratör ile sağlıyor
Babalı köyünün girişinde kurdukları sera tesisinde elektrik sorunu yaşadıklarını belirten Öztürk, elektrik enerjisi konusunda sorunu çözemedikleri için aylık bin lira civarında benzin bedeli ödeyip, jeneratörden elektrik enerjisi elde etmeye çalıştıklarını belirti. Çilek üretiminde ilk sene verimin düşük olduğunu, ikinci seneden itibaren arttığını da vurgulayan Öztürk, ‘’Satışlarımız hafta sonlarında oluyor. Talep fazla ama üretim sınırlı olduğu için o nedenle hafta sonuna bırakıyoruz. Bin 650 metre karelik bir alanımız var, bunun 825 metrekaresinde çilek ekimi yapıyoruz. Kalan kısmı ise maddi imkansızlar nedeniyle bekletiyoruz. Şuanda 20 bin fide var. Topraksız tarım yapıyoruz’’ diye konuştu.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Nedim Şener'den çarpıcı yazı: Ülkü ocağında FETÖ'cü Asena! Nedim Şener'den çarpıcı yazı: Ülkü ocağında FETÖ'cü Asena!
Habertürk yazarı Nagehan Alçı'dan Trabzon'da yaşanan olaylara sert tepki Habertürk yazarı Nagehan Alçı'dan Trabzon'da yaşanan olaylara sert tepki
Hilal Kaplan'dan çok konuşulacak Davutoğlu yazısı! Eski defterleri açtı! Hilal Kaplan'dan çok konuşulacak Davutoğlu yazısı! Eski defterleri açtı!
Abdulkadir Selvi'den kulis: AK Parti ve kabinede revizyon ne zaman? Abdulkadir Selvi'den kulis: AK Parti ve kabinede revizyon ne zaman?
Star yazarı Ahmet Kekeç'ten olay yorum: "Sermişler postu Rus kanalına, Erdoğan’a veriştirip duruyorlar!" Star yazarı Ahmet Kekeç'ten olay yorum: "Sermişler postu Rus kanalına, Erdoğan’a veriştirip duruyorlar!"
SON HABERLER
CHP'lilerden çifte maaş alan belediye başkanına istifa çağrısı: Abdülkadir Selvi yazdı! CHP'lilerden çifte maaş alan belediye başkanına istifa çağrısı: Abdülkadir Selvi yazdı!
Livaneli niye orada? Livaneli niye orada?
O töreyi alın ve güney kutbuna doğru yürümeye başlayın O töreyi alın ve güney kutbuna doğru yürümeye başlayın
ABD 'müttefik' Türkiye'yi 'hasım' ilan ederse... ABD 'müttefik' Türkiye'yi 'hasım' ilan ederse...
İhtimaldir İhtimaldir
Adalar’da fayton meselesi Adalar’da fayton meselesi
Gündem Suriye Gündem Suriye
Asya’ya açılmak Asya’ya açılmak