Vanlı Zeynep, atletizmde Türkiye şampiyonu

VAN'ın Muradiye ilçesinde 2 yıl önce başladığı atletizmde gösterdiği performansla milli takıma kadar yükselen Zeynep Bayçınar (16) İstanbul'da dün gerçekleştirilen U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu oldu.

Vanlı Zeynep, atletizmde Türkiye şampiyonu

VAN'ın Muradiye ilçesinde 2 yıl önce başladığı atletizmde gösterdiği performansla milli takıma kadar yükselen Zeynep Bayçınar (16) İstanbul'da dün yapılan U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu oldu.
Muradiye ilçesinde 2 yıl önce Muradiye Belediyesi bünyesinde Atletizm İhtisas Kulübü açıldı. Buradaki kurslara katılan sporcular da Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel'in verdiği destekle çeşitli yarışmalara katılıp madalyalar kazandı. Atletizm kurslarına katılan Zeynep Bayçınar da kısa sürede bu alanda kendisini geliştirip, katıldığı yarışmalarda çok sayıda madalya aldı.
Milli takıma seçilen Zeynep Bayçınar, Nisan 2018'de Fransa'nın başkenti Paris'te yapılan, 33 ülkenin katıldığı Dünya Liselerarası Kros Şampiyonası'nda genel sıralamada 25'inci ve 2003 doğumlu olarak ise dünyanın en iyi sporcusu oldu.
Bayçınar, Adana'da 12 Ocak tarihinde kendisinden büyük sporcularla üst kategoride yarışarak, Kulüplerarası Kros Ligi U 20 Genç Kadınlar kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu. Zeynep Bayçınar, bazı yarışmalara ise Fenerbahçe Spor Kulübü adına katılıyor. Portekiz'in Albufeira kentinde 3 Şubat'ta yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışmaları'nda Bayçınar 6'ncı oldu. Takımı Fenerbahçe ise şampiyon oldu.
KAYMAKAM YÜCEL YALNIZ BIRAKMADI
Bayçınar, 18 Şubat'ta İstanbul da yapılan U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası'nda ise Türkiye şampiyonu oldu. Bayçınar'a sürekli destek veren Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel ve eşi Serap Yücel de sporcuyu İstanbul'da yalnız bırakmadı. 
Bayçınar, 6 Mart'ta ülkemizde yapılacak olan Uluslararası Salon Atletizm Yarışmaları'nda 3 bin metre branşında Türkiye'yi temsil edecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER
Geçirdiği kaza sonrası yatağa bağımlı olan dağcı, 6,5 yıl sonra ayağa kalktı Geçirdiği kaza sonrası yatağa bağımlı olan dağcı, 6,5 yıl sonra ayağa kalktı
Adana’da buğday hasadı başladı Adana’da buğday hasadı başladı
Nurdağı’nda, TIR ile çarpışan traktör ikiye ayrıldı Nurdağı’nda, TIR ile çarpışan traktör ikiye ayrıldı
Bilecik’te ekmeğe zam yapıldı Bilecik’te ekmeğe zam yapıldı
Aydın'da dayısından zorla para alan kuzenini tabancayla vurarak öldürdü Aydın'da dayısından zorla para alan kuzenini tabancayla vurarak öldürdü
Moldovalı Maria, Müslüman oldu Moldovalı Maria, Müslüman oldu
SON HABERLER
Sadece Galatasaray Sadece Galatasaray
Ey solaklar.. İstanbul’daki sorunuzu, Yusufeli’de niye sormuyorsunuz? Ey solaklar.. İstanbul’daki sorunuzu, Yusufeli’de niye sormuyorsunuz?
Batılılaşma sürecinde neler kaybettik?(3) Batılılaşma sürecinde neler kaybettik?(3)
İncil ve Tevrat’ta bundan sonra olacaklar hakkında.. İncil ve Tevrat’ta bundan sonra olacaklar hakkında..
Dostça bir yazı Dostça bir yazı
Hayâmız bizim muhafızımızdır Hayâmız bizim muhafızımızdır
Samsun'da şeker hastası kadın evinde ölü bulundu Samsun'da şeker hastası kadın evinde ölü bulundu
Kocaeli'de otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 2'si çocuk 3 kişi yaralı Kocaeli'de otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 2'si çocuk 3 kişi yaralı