Van, Hakkari ve Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle 693 yerleşim yeri ulaşıma kapandı

VAN, Hakkari ve Bitlis'te 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle 693 yerleşim yeri ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri kapanan yolları açmak içi çalışmalarına devam ediyor.

Van, Hakkari ve Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle 693 yerleşim yeri ulaşıma kapandı

VAN, Hakkari ve Bitlis'te 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle 693 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri kapanan yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgede 2 gündür etkili kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle Van ve ilçelerine bağlı 220 mahalle ile 233 mezra yolu ulaşıma kapandı. Hakkari'de de yoğun kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. Ulaşımda aksamalara neden olan kar yağışı nedeniyle Hakkari merkezde 9 köy, 28 mezra, Yüksekova ilçesinde 4 köy, 16 mezra, Şemdinli ilçesinde de 5 köy ve 22 mezra olmak üzere toplam 18 köy ve 66 mezra yolu ulaşıma kapandı.


BİTLİS KARA GÖMÜLDÜ
Kar yağışının en etkili olduğu kentlerden biri olan Bitlis'te ise 2 gündür süren yağış ile birlikte kar kalınlığı yer yer 1,5 metreyi aştı. Araçların kara gömüldüğü kentte 156 köy yolu ulaşıma kapandı.
Bölgede, kapanan köy ve mezra yollarının açılması için belediye ve İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Ankara Numune Hastanesi hizmete kapandı Ankara Numune Hastanesi hizmete kapandı
Kahramanmaraş’ta sarımsak hasadı başladı Kahramanmaraş’ta sarımsak hasadı başladı
Kars’ta tarihi hamamların restorasyon çalışmaları durdu Kars’ta tarihi hamamların restorasyon çalışmaları durdu
Gazeteci Sabahattin Önkibar’a Ankara'da yumruklu saldırıya uğradı Gazeteci Sabahattin Önkibar’a Ankara'da yumruklu saldırıya uğradı
Amasya’da doludan zarar gören tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları başladı Amasya’da doludan zarar gören tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları başladı
Aydın’da çiftçiler pamuk primlerindeki değişikliğe isyan etti Aydın’da çiftçiler pamuk primlerindeki değişikliğe isyan etti
SON HABERLER
Suûdîlere uyarı ve çağrı Suûdîlere uyarı ve çağrı
Kızamık şekeri yahut iki İsmail’den biri Kızamık şekeri yahut iki İsmail’den biri
Bu topraklarda İslâmî varlığımızın yok oluşunu seyredemeyiz! Bu topraklarda İslâmî varlığımızın yok oluşunu seyredemeyiz!
“Ay düştü! Eyvah darbe oldu” “Ay düştü! Eyvah darbe oldu”
Anadolu’nun her yeri cevher dolu, yeter ki ara ve işlemesini bil Anadolu’nun her yeri cevher dolu, yeter ki ara ve işlemesini bil
İsrail, Neoconlar ve “Irak 2.0” İsrail, Neoconlar ve “Irak 2.0”
Sandık eşikleri Sandık eşikleri
Yalanla yaşamak! Yalanla yaşamak!