ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Türk Böbrek Vakfı'nın "trafik ışıkları" teklifi yalan çıktı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türk Böbrek Vakfı'nın şeker ve tuz kullanımını azaltmak için etiket içeriklerinin "trafik ışıkları" şeklinde renklendirilmesi başvurusunun bakanlıkça kabul edildiği iddialarını yalanladı.

 Türk Böbrek Vakfı'nın "trafik ışıkları" teklifi yalan çıktı
07 Ağustos 2018

 TÜRK Böbrek Vakfı, şeker ve tuz kullanımını azaltmak için etiket içeriklerinin "trafik ışıkları" şeklinde renklendirilmesi başvurusunun Tarım ve Orman Bakanlığı'nca kabul edildiğini açıklamıştı. Bakanlık yetkililerinden konuya ilişkin yalanlama geldi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili Demirören Haber Ajansı'na (DHA) yaptığı  açıklamada, "Türk Böbrek Vakfı'nın bakanlığımıza 'gıda etiketlerinde trafik ışıkları uygulaması' ile ilgili bir başvurusu bulunmamaktadır" denildi.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, “Ambalajlı gıdalarda etiket içeriklerinin trafik ışıkları şeklinde renklendirmesi için yaptıkları başvurunun Tarım ve Orman Bakanlığı'nca kabul edildiğini” söylemişti. Erk, “Gıda şirketlerine 2019 yılı sonuna kadar bu uygulamanın tamamlanması için zaman verildiğini” de eklemişti.

Benzer Haberler