ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Trafikte acemilerin yaptığı hatalar nelerdir?

Trafikte ihmaller nelerdir? Araba kullanırken nelere dikkat etmeliyim? Cevapla Tv Uzmanlarından İnternethaber otomobil yazarı Nehir Yılmaz merak edilen soruları cevapladı.

30 Nisan 2018

Trafikte ihmal örnekleri nelerdir? Cevapla Tv Uzmanlarından İnternethaber otomobil yazarı Nehir Yılmaz trafikte merak edilen tüm soruları açıkladı

Acemi sürücülerin en çok yaptığı hataların başında aynalarını kontrol etmemek geliyor. Aslında 10 saniyede bir tüm aynaları kontrol etmemiz gerekiyor. Arkamızdaki, sağımız ve solumuzdaki araçların bize ne kadar yakın olduğunu kontrol altında tutabilmek için.Acemi sürücülerin yaptığı bir diğer hata da duraklama ve park yapılmaz yereler park yapmak. Aslında bunu tabelalara bakmadıkları için diğer sürücüleri örnek alarak yapıyorlar. Siz diğer sürücüleri örnek almayın, tabelaları kontrol edin. Bir diğer konu da otomobile çok hakim olmadan telefon kullanmaya çalışmak. Bir çok araçta bluetooth özelliği var artık. Aracınıza bağlayabiliyorsunuz telefonu. Bunu kullanmanız daha doğru olur. Eğer böyle bir özellik yoksa, aracınızı uygun bir yerde parkedip telefonla görüşmenizi yapabilirsiniz.

KaynakCevapla Tv

Benzer Haberler