ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Tokat Erbaa'da iki katlı ev ile kurutulan bir ton tütün kül oldu

Tokat Erbaa'ya 18 kilometre mesafedeki Ayan köyünde 2 katlı bir evin üst katında akşam saatlerinde başlayan yangında ev sahipleri çevredeki komşuların yardımı ile tahliye edilirken yangında evle birlikte kurumaya bırakılan 1 tona yakın tütün kül oldu.

Tokat Erbaa'da iki katlı ev ile kurutulan bir ton tütün kül oldu
26 Eylül 2018

TOKAT’ın Erbaa ilçesinde, henüz bilinmeyen nedenle  çıkan yangında, iki katlı müstakil ev kullanılamaz hale geldi. Evin üst katına kurutulmak için asılan yaklaşık 1 ton tütün de yanarak kül oldu.
Yangın, saat 21.30 sıralarında ilçeye 18 kilometre uzaklıktaki Ayan köyünde Mehmet Demir’e (48) ait evde çıktı. Demir ailesinin evde olduğu sırada binanın depo olarak kullanılan ikinci katından dumanlar yükselmeye başladı. Yangını gören komşuları aileye haber verdi. Yangın sırasında evde bulunan Mehmet, Fadime, Rümeysa Recep, Gül ve Gülhanım Demir komşuların da yardımıyla evden çıktı. Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine Erbaa Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Havanın rüzgarlı olması sebebiyle yangın kısa sürede büyüyerek iki katlı ahşap evi sardı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1,5 saatlik çalışması sonrası yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Evin ikinci katında kurutulmak için asılan yaklaşık 1 ton tütün de yangında kül oldu. Evin yanında bulunan depodaki tütünler ise komşuların da yardımıyla dışarı çıkartıldı. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Benzer Haberler