ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Suşehri'nde 750 kişi içtikleri su yüzünden hastanelik oldu

Sivas’ın Suşehri ilçesinde içtikleri sudan etkilenip mide bulantısı, ishal ve karın ağrısı şikayetleri nedeniyle çoğu kadın ve çocuk 750 kişi hastaneye başvurdu. Kaymakamlık olayla ilgili soruşturma başlatırken olayın içme suyuna katılan klor maddesinden kaynaklandığı iddia edildi.

Suşehri'nde 750 kişi içtikleri su yüzünden hastanelik oldu
19 Temmuz 2018

Sivas’ın Suşehri ilçesinde son dört gün içerisinde mide bulantısı, ishal ve karın ağrısı şikayetleri ile hastaneye başvuranların sayısı 750’ye ulaştı.
Sivas’ın Suşehri ilçesinde içtikleri sudan etkilenip hastaneye başvuranların sayısı 750’ye ulaştı. Hastaların büyük bölümünü kadın ve çocuklar oluştururken, yatan hasta sayısının 3 olduğu, diğer hastaların tümünün ayakta tedavi edilerek taburcu edildikleri belirtildi. İlçe Kaymakamlığı, toplu rahatsızlanmaların nedenini tespit etmek için inceleme başlattı. Kaynağın tespit edilebilmesi için hastalardan alınan numuneler inceleniyor. Her hafta klorlanan içme suyu şebekesinin bu hafta klorlanmadığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmayan klor maddesi kullanıldığı iddiaları da araştırılıyor.
Hasta yakınları, iki gün önce başlayan ishal ve karın ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurduklarını, içtikleri sudan etkilendiklerini söylediler.

Benzer Haberler