ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Star Rafineri'de bilanço büyük: Bin 284 işçi hastanelik oldu

Aliağa ilçesinde Star Rafineri’nde, akşam yemeğinde köfte, düğün çorbası gibi çeşitli yemekleri yedikten bir süre sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan işçilerle ilgili rakam her geçen saat artıyor. Sağlık ekipleri tarafından tedavi altına alınan işçi sayısı bin 284'e ulaştı.

Star Rafineri'de bilanço büyük: Bin 284 işçi hastanelik oldu
19 Temmuz 2018

İzmir’in Aliağa ilçesinde Star Rafineri’de yedikleri akşam yemeğinden zehirlenen işçi sayısının bin 284 olduğu öğrenildi.
Aliağa ilçesinde Star Rafineri’nde çalışan işçiler, akşam yemeğinde köfte, düğün çorbası gibi çeşitli yemekleri yedikten bir süre sonra rahatsızlandı. Gece saatlerinden itibaren mide bulantısı, kusma şikayetiyle hastaneye giden işçiler, hemen sağlık ekipleri tarafından tedavi altına alındı. Yetkililerden alınan bilgiye göre çeşitli hastanelere bin 284 kişinin başvurdu. 64 işçinin tedbir amaçlı olarak takip altında tutulduğu, hiçbir işçinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Zehirlenme şüphesiyle hastanelere akın eden işçilerin çevre ilçelerde bulunan sağlık kuruluşlarına sevk edildiği kaydedildi.
Bu arada, savcılığın olayla ilgili tahkikatı devam ederken, yemeklerden alınan numunelerle ilgili laboratuvarda incelemeler devam ediyor.

Benzer Haberler