ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Sivas Koyulhisar'da 7 hektar kızıl çam ormanı yandı

SİVAS'ın Koyulhisar ilçesi Ortaseki köyü yakınlarında dün saat 17.30 sıralarında yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı Çevre ilçelerin yanısıra Amasya, Tokat, Ordu, Giresun ve Yozgat'tan da takviye ekipler bölgeye sevk edildi. Yangın 9 saatte söndürülürken 7 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.

Sivas Koyulhisar'da 7 hektar kızıl çam ormanı yandı
26 Ağustos 2018

SİVAS'ın Koyulhisar ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangını, 9 saatlik çalışmayla söndürüldü. Soğutma çalışmaları sürerken, yangında 7 hektarlık alan zarar gördü.
Koyulhisar ilçesi Ortaseki köyü yakınlarında dün saat 17.30 sıralarında yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Çevre ilçelerin yanı sıra Amasya, Tokat, Ordu, Giresun ve Yozgat'tan da takviye ekipler bölgeye sevk edildi. İşletme müdürlükleri ve kamu kurumlarına ait 15 arazöz ve 6 iş makinesinin de destek verdiği söndürme çalışmalarıyla yangın, saat 23.30 sıralarında kontrol altına alındı, bugün saat 02.30 sıralarında ise söndürüldü. 
Soğutma çalışmaları sürerken, yangında 7 hektarlık kızıl çam ormanı zarar gördü. 
Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Benzer Haberler