ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Siirt’te teröre karşı mücadele için 2 komando taburu kuruldu

Daha önce teröristlerin korkulu rüyası olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur komutanlığı bulunan Siirt İl Jandarma Komutanlığı bünyesine şimdi de 1’inci ve 2’inci Komando Tabur Komutanlıkları eklendi.

Siirt’te teröre karşı mücadele için 2 komando taburu kuruldu
11 Eylül 2018

Siirt’te terörle mücadelede görev yapmak amacıyla İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde kurulan 1’inci ve 2’inci Komando Tabur Komutanlıklarında görev alan Mehmetçik için kurban kesildi.
Eski Polis Meslek Yüksek Okulu binasının bahçesinde düzenlenen törene, Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Siirt İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral H. Hilmi Atabay, Siirt İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay katıldı.
Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok tarafından okunan duanın ardından kurban kesildi. Siirt Valisi Atik daha sonra kesilen kurban kanını askerin alnına sürerek, "Allah kaza ve belalardan korusun" dedi. Siirt İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde daha önce teröristlerin korkulu rüyası olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur komutanlığı vardı, 1’inci ve 2’inci Komando Tabur Komutanlıklarının da kurulmasıyla jandarmanın operasyonel faaliyeti genişletildi.

Benzer Haberler