ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Siirt Valiliğinden isabet eden yıldırımla ilgili açıklama: 1 şehidimiz var

Siirt'in Eruh ilçesi Daşönü köyünde operasyon sırasında yol emniyetini sağlamak için görevli korucuların üzerine yıldırım düşmesiyle ilgili Valilik'ten açıklama geldi. Siirt Valiliği, hastaneye kaldırılan 8 korucudan birinin şehit olduğunu açıklarken bir korucunun da durumunun kritik olduğu belirtildi.

Siirt Valiliğinden isabet eden yıldırımla ilgili açıklama: 1 şehidimiz var
11 Nisan 2018

Siirt’in Eruh ilçesi Dağdöşü köyünde yol emniyetini alan güvenlik korucularına yıldırım isabet etmesi sonucu 1 korucu şehit düşerken 1’i ağır 6 korucu yaralandı.
Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, "10 Nisan 2018 günü saat 19.50 sıralarında Eruh ilçesi Dağdöşü köyü mülki sınırları içerisinde icra edilen operasyonel faaliyetlerde yol emniyeti maksadıyla görevlendirilen bir tim 7 kişi, güvenlik korucusunun bulunduğu bölgeye yıldırım düşmesi sonucu, 1 güvenlik korucusu ağır yaralanmış 1 güvenlik korucusu da hafif yaralanmıştır. Yaralıları tahliye etmek için olay yerine 112 ekipleri sevk edilmiştir. Güvenlik korucusu timinde bulunan diğer 5 güvenlik korucusu da kontrol maksadıyla Siirt Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Ağır yaralı olarak Eruh Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan güvenlik korucusu Mehmet Sevgin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehit güvenlik koruyucumuza Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz" denildi.
Şehit olan korucu Mehmet Sevgin için Eruh ilçesinde tören düzenleneceği kaydedildi.

Benzer Haberler