Sevilay Yılman'dan Ekrem İmamoğlu'na tavsiye: Keşke Bodrum'dan aday olsaymış

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman bugünkü yazısında İstanbul'da sel felaketi yaşandığı sırada ortalarda görünmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun nerede bulunduğunu açıkladı.

İstanbul'da yaşanan sel felaketinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye
Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun uzun süre ortada görünmemesi sosyal
medyada gündem olmuş, herkes "İmamoğlu nerede?" sorusunu sormuştu.

Bu sorunun cevabı Sevilay Yılman'dan geldi.

İzne ayrıldıktan sonra Bodrum Orta Yahşi'deki evine geldiğini belirttiği İmamoğlu'nun daha sonra da yatla Ege'ye açıldığını belirten Yılman, Meteorolojinin uyarısı bilinirken tatile çıkıp Bodrum'a giden İmamoğlu'na "Keşke İstanbul yerine Bodrum’dan aday olsaymış.?" tavsiyesinde bulundu...


İstanbul bugün "İmamoğlu nerede? Neden İstanbul’da değil?" sorularının yanıtını aradı. Çünkü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sel ve su baskınlarının yaşandığı, bir kişinin can verdiği felaket bir gün yaşayan İstanbul'da yoktu. Oylarına talip olmak için sokak sokak dolaştığı İstanbul'da bulunmayan İmamoğlu'nun nerede olduğuna ilişkin çeşitli iddialar vardı. 

İstanbul yağışa teslim: Kapalıçarşı'yı su bastı

Bodrum'da tatil yapan Habertürk yazarı Sevilay Yılman yaşanan felaket üzerine bilgisayarının başına geçip herkesin merak ettiği İmamoğlu'nun nerede bulunduğuna ilişkin bir yazıyı kaleme aldı. Yılman yazısında İmamoğlu'na bir de tavsiyede bulundu.  


İşte "İmamoğlu nerede? Neden İstanbul’da değil?" başlıklı o yazı ve Yılman'a göre İmamoğlu'nun bulunduğu yer.

"İmamoğlu nerede? Neden İstanbul'da değil?"

Kurban Bayramını fırsat bilip yıllık iznimden de bir bölüm kullanınca yazılara ara verdim. Saydım 12 gün olmuş bu ara. Esasında birkaç günüm daha vardı… Çünkü tatil planım kesintisiz 15 gündü. Ancak bir gazeteci olarak sıcak haberin her zaman önceliğinin olduğunun bilinciyle bu planı bozdum ve bilgisayarımın başına geçtim. Öncelikle dün gece başlayan ve İstanbul’u teslim alan sel felaketinden dolayı tüm İstanbul’a geçmiş olsun diyorum. Şu anda orada olmasam da ekranlarda gördüklerim, yakınlarımdan duyduklarım dolayısıyla bir İstanbullu olarak olayın farkındayım. Ancak Başkan Ekrem İmamoğlu, biz sıradan vatandaşları bile uzakta olmamıza rağmen endişeye sevk eden bu felaketin büyüklüğünün herhalde farkında değil!.  İstanbul'u sel aldı, Başkan İmamoğlu nerede?

Değil ki, 16’sında yani geçtiğimiz Cuma günü aldığı 6 günlük iznini yarıda kesip de hepi topu 50 gün önce başkan olarak seçildiği İstanbul’a zahmet edip dönmüyor.

Öğrendiğim kadarıyla yine Bodrum’a gelmiş başkan. Söylenene göre Cuma gece yarısına doğru Ortakent Yahşi’de bizim siteye de komşu olan yazlık evine giriş yapmış. Ancak giriş o giriş… Sonrasında da bir daha görülmemiş Ekrem Bey. İstanbul’u sel götürürken Bodrum’daki evinde keyif çatmayacağına göre nerede peki Sayın İmamoğlu.

Söyleyeyim… Denizde… Ege sularında gezintide. Sanırım o gece, yani Cuma gecesi ayak basar basmaz Bodrum’a, ailesi ve bazı yakın dostları ile birlikte denize açılmışlar.

Keyifleri bol olsun gözümüz yok ama bir İstanbullu olarak iki çift lafımız var elbette. Bir kere nedir bu tatil aşkı gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Hepi topu 50 gün olmuş başkan seçileli ve bu süre içerisinde iki kez izne çıkmak, bırakın onun o koltuğa oturması için gecesini gündüzüne katan partilileri filan tüm İstanbullulara saygısızlık! 23 Haziran seçiminden önce kendisi demiyor muydu; “İstanbul’un kaybedecek bir saniyesi bile yok!” Ee, ne bu şimdi? 50 gün önce seçilmiş bir başkanın ardı ardına birer haftalık izne ayrılması İstanbul için bir kayıp sayılmıyor mu?  Hani çok çalışacaktın! Mazbatayı alır almaz tatile çıkan Ekrem İmamoğlu'na tepki var!

Hadi diyelim birincisi hatalı bir karardı… Peki bu ikinci izin kararı ne? Kaldı ki ilk izin nedeniyle epeyce bir eleştirildi kendisi ve hatta bu eleştiriler üzerine imajı toparlamak adına saçma sapan bir market şov yaptırıldı… Dedik ki aklı başına gelmiştir herhalde.?

Ama gördük ki gelmemiş! 15 gün sonra… Üstelik de meteorolojinin günlerdir “aşırı yağış” olabileceği uyarısına rağmen koşa koşa Bodrum’a gelmiş başkan. Belli ki çok seviyor Bodrum’u… Madem bu kadar seviyordu… Keşke İstanbul yerine Bodrum’dan aday olsaymış.

En azından randımanlı bir yöneticilik fırsatı yakalamış olurdu. Tabii işin asıl fecaat yanı, felakete rağmen iznini kesip dönmemesi. Sosyal medyada millet çığlık çığlığa “İmamoğlu nerede” diye soruyor...

Sevilay Yılman'ın yazısının tamamı

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Kılıçdaroğlu samimi ise, bütün gücümle CHP'yi destekleyeceğim! Kılıçdaroğlu samimi ise, bütün gücümle CHP'yi destekleyeceğim!
Erdoğan sahaya indi… Erdoğan sahaya indi…
Başörtüsü özgürlüğü anayasa ile güvence altına alınır ama nasıl? Başörtüsü özgürlüğü anayasa ile güvence altına alınır ama nasıl?
Erdoğan vurdu, gol oldu! Erdoğan vurdu, gol oldu!
Tuş! Tuş!
Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a tarihi pas Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a tarihi pas
ABD’nin askeri stratejisinde Dedeağaç-Girit ekseni ABD’nin askeri stratejisinde Dedeağaç-Girit ekseni
Mesele başörtüsü değil sen hâlâ anlamadın mı Mesele başörtüsü değil sen hâlâ anlamadın mı