Sapık mı dediniz?

Bir önceki yazımda "Diyanet, İlahiyat Fakülteleri ve İmam Hatip'ler kapatılsın. Tarikatlar, cemaatler ve inanç eksenli vakıf ve dernekler de kapatılsın. Hoparlörden okunan okunması da yasaklansın. Camileri kapatma meselesini de sonra konuşuruz" diyen güruha seslenmiş, “Peki siz bize hangi dini öneriyorsunuz?" diye bir soru sormuştum.

Azılı inanç düşmanlarından tam da beklediğim gibi mesajlar aldım. "Azılı inanç düşmanları" dememe bakmayın siz. "Azılı İslam düşmanları" desem daha doğru bir tespit olacak.
Neler yazmışlar neler...
"Sizin bahsini ettiğiniz kurumlarda her türlü sapkınlık yaşanıyor" diyeninden, "Siz dini bıraktınız, Erdoğan'a tapmaya başladınız" diyenine varıncaya kadar her türlü suçlama ve saçmalama mevcut yazılan mesajlarda...
Öncelikle şunu söyleyeyim. 
Böyle asalak bir grubun önünde sessiz kalmak daha akıllıca bir davranış olur. Ve böyle ucube düşüncelilere cevap vermek de kelime ziyanı olur bunun farkındayım ama, "Erdoğan'a tapıyorsunuz" sözünden etkilenerek geri adım atanları uyarmak için, uyandırmak için bu konuda birkaç kelime yazmak gerekiyor.

Süleyman Özışık'ın tüm yazıları

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
AKP ve MHP’nin çözmek istemediği sorun… AKP ve MHP’nin çözmek istemediği sorun…
6'dan beşi razı, biri karşı… 6'dan beşi razı, biri karşı…
‘Tuvalet terliği' aday olabilir!.. ‘Tuvalet terliği' aday olabilir!..
Bu ne şimdi? Bu ne şimdi?
Fazıl Say'ın en yakınlarına soruyorum Fazıl Say'ın en yakınlarına soruyorum
Sığınmacılar için üçüncü yol Sığınmacılar için üçüncü yol
Düzensiz göç dosyasında Afgan göçmenler sorunu Düzensiz göç dosyasında Afgan göçmenler sorunu
Muhalefet neden umut olamıyor Muhalefet neden umut olamıyor