ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Samsun’da serinlemek için denize giren 3 arkadaş ölümden döndü

Samsun'un Atakum ilçesinde serinlemek için Çatalçam sahilinde denize giren 3 arkadaş boğulma tehlikesi geçirdi. Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı DEGAK-1 ekipleri tarafından fark edilerek sudan çıkarılan gençler tedavi altına alınırken sudan diğerlerinden 5 dakika geç çıkarılan bir gencin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Samsun’da serinlemek için denize giren 3 arkadaş ölümden döndü
23 Haziran 2018

Samsun’da serinlemek için denize giren 3 arkadaş boğulma tehlikesi geçirdi. Denizden 5 dakika sonra çıkarılan 16 yaşındaki çocuk ise yaşam mücadelesi veriyor.
Olay, Atakum ilçesi Çatalcam Mahallesi 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, daha önce buluşan 3 arkadaş, serinlemek için Çatalçam sahiline gitti. Birlikte denize giren Enes Kol, Mahmut Anıl Öztürk ve Gencebay Tokatlı bir müddet yüzdükten sonra boğulma tehlikesi geçirdi. Boğulma tehlikesi geçiren 3 genç, Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı DEGAK-1 ekipleri tarafından fark edilerek sudan çıkarıldı. Suda kaybolan Enes Kol ise 5 dakikalık çalışma sonucunda kayaların dibinden çıkarıldı. 3 arkadaş olay yerine gelen ambulansla Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Boğulma tehlikesi geçiren ve sudan 5 dakika sonra çıkarılan Enes Kol’un durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Benzer Haberler