Özışık ateş püskürdü! Yıllardır her türlü küfre, hakarete maruz bıraktığınız Cumhurbaşkanını şimdi savunasınız mı tuttu?

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, "Bayraksızlar..." başlıklı yazısında Trump'ın Erdoğan'a hakaret içerikli mektup göndermesine tepki gösteren isimlere hitaben "Erdoğan'ın vefat etmiş annesine, eşine, çocuklarına, kişiliğine, haysiyetine, arına, namusuna her türlü küfrü ve hakareti eden siz değil miydiniz?" diyerek sert eleştirilerde bulundu.

Özışık, Suriye'deki olayların başlangıcından itibaren Türkiye'nin sınırında bir terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğini en başından beri bu duruma karşı çıktığını ve sonunda da ABD'nin Türkiye'nin bütün şartlarını tek tek yerine getirdiğini aktardı. 

Özışık PKK ve YPG'ye her operasyon yapılışında, "Savaş istemiyoruz" diyenlere ithafen bu durumdan neden rahatsız olduklarını, Türkiye'nin savaşmadan, masabaşı diplomasisiyle olayı çözdüğünü yazdı. 

Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na hakaret içerikli mektup göndermesine tepki gösteren kişilere ateş püsküren Özışık köşesinden o isimlere şöyle seslendi:

Be adi adamlar; düne kadar Erdoğan'ın vefat etmiş annesine, eşine, çocuklarına, kişiliğine, haysiyetine, arına, namusuna her türlü küfrü ve hakareti eden siz değil miydiniz?
"Türkiye Kürtleri katlediyor" diyen, PKK'ya müdahale yapılınca, "Kürt soykırımı yapılıyor" diyen siz değil miydiniz? "Diktatör" diyen siz değil miydiniz? 

Ne o?
Yıllardır her türlü küfre ve hakarete maruz bıraktığınız Cumhurbaşkanını şimdi savunasınız mı tuttu? Trump, sizin yaptığınızın milyonda birini yazdı mı acaba?
Bakın size bir şey söyleyeyim mi? 
Trump, başta olmak üzere bütün devletlerin liderleri kendi ülkelerinin menfaatleri için Erdoğan'la çatışıyor. Hepsi, dünyanın her yerinde kendi bayrakları dalgalansın diye mücadele ediyor. Adamların en azından bir bayrak, bir toprak sevdası var. 
Sizde o da yok! 
Siz bayraksızsınız!
Siz vatansızsınız!
Siz, ekmeğini yediğiniz, suyunu içtiğiniz ülkeye ihanet edecek kadar aşağılıksınız!
Bak çok net söylüyorum.
Siz, PKK'lı veya YPG'lilerden daha aşağılıksınız. Onlar en azından öyle ya da böyle arada bir Mehmetçik'in karşısına çıkıp ateş edebiliyor.
Sizde o da yok!
Siz, dağa çıkan Mehmetçik'in arkasından kurşun sıkar gibi yazılar yazıyorsunuz. Siz, vatan için ölmeye gidenleri kahrından öldürüyorsunuz!
Bu kadar namert, bu kadar alçaksınız!..

Süleyman Özışık'ın yazısının tamamı 

ÇOK OKUNAN HABERLER
Ali Karahasanoğlu: Sesi titredi, gözü doldu, zalimle kol kola girdiğini anlatmadı! Ali Karahasanoğlu: Sesi titredi, gözü doldu, zalimle kol kola girdiğini anlatmadı!
Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu'ndan mı yetki alacağım? Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu'ndan mı yetki alacağım?
Engin Ardıç: Türk basını "sosyal medya" denilen pislik çukuruna bu kadar mı kolay teslim olacaktı? Engin Ardıç: Türk basını "sosyal medya" denilen pislik çukuruna bu kadar mı kolay teslim olacaktı?
Nedim Şener: Yazıcıoğlu'na 'yargı suikastı' Nedim Şener: Yazıcıoğlu'na 'yargı suikastı'
Orhan Uğuroğlu: AİHM Türk mahkemelerinin yerine geçerek karar vermemiştir Orhan Uğuroğlu: AİHM Türk mahkemelerinin yerine geçerek karar vermemiştir
Ersoy Dede: Aşı zorunlu olmayacaksa da zorlayıcı olmalı Ersoy Dede: Aşı zorunlu olmayacaksa da zorlayıcı olmalı
SON HABERLER
Fuat Uğur: Bu başarı öyküsü Türk tarımını dünya birincisi yapacak Fuat Uğur: Bu başarı öyküsü Türk tarımını dünya birincisi yapacak
İsmail Saymaz: Asıl mesele "Beni Türk hakimlerine emanet ediniz" diyememektir! İsmail Saymaz: Asıl mesele "Beni Türk hakimlerine emanet ediniz" diyememektir!
Barış Terkoğlu: Bir kadın ölünce bir çığlık ölür! Barış Terkoğlu: Bir kadın ölünce bir çığlık ölür!
Orhan Uğuroğlu: AİHM Türk mahkemelerinin yerine geçerek karar vermemiştir Orhan Uğuroğlu: AİHM Türk mahkemelerinin yerine geçerek karar vermemiştir
Sevilay Yılman: Lanet olsun böyle haberciliğe! Sevilay Yılman: Lanet olsun böyle haberciliğe!
Ersoy Dede: Aşı zorunlu olmayacaksa da zorlayıcı olmalı Ersoy Dede: Aşı zorunlu olmayacaksa da zorlayıcı olmalı
Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu'ndan mı yetki alacağım? Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu'ndan mı yetki alacağım?
2020 Türkiye: yılsonu bilançosu 2020 Türkiye: yılsonu bilançosu