Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kayseri Şeker’deki hissesini Varlık Fonu’na devretti

KAYSERİ Şekerdeki Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme idaresi Başkanlığının %1.07 lik hissesi Varlık fonuna devredildi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kayseri Şeker’deki hissesini Varlık Fonu’na devretti

KAYSERİ Şekerdeki Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme idaresi Başkanlığının %1.07 lik hissesi Varlık fonuna devredildi. Bu devir işleminden sonra Kayseri Şeker’in ortak sayısı 30’a düşmüş oldu.

Bilindiği gibi özelleştirme idaresinin %10 luk hissesi daha önce varlık fonuna devredilmişti. Bu hisse devri ile birlikte özelleştirme idaresinin Kayseri Şeker’de hissedarlığı sona erdi.

Son duruma göre Kayseri Şeker Fabrikasının ortakları; Kayseri pancar Kooperatifi(%58,6),Türkiye varlık fonu(%11,07)Konya şeker Amasya şeker beta ziraat pancar motor Pankobirlik ile birlikte diğer 24 pancar kooperatifinden, Alpullu, Balıkesir, Kastamonu, Eskişehir, Burdur, Konya, Ereğli , Uşak, Dinar, Elazığ, Sivas, Muş, Akşehir-Ilgın, Ankara, Çorum, Erzurum, Turhal, Erciş, Yozgat, Bor, Kırşehir pancar Kooperatifleri ile birlikte toplam 30 ortağı bulunmaktadır.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Yöneticilerin Twitter karnesi Yöneticilerin Twitter karnesi
Uzaydan Atatürk’e Uzaydan Atatürk’e
Bitmeyen kölelik Bitmeyen kölelik
Denklik, geleceğin okulları ve 50d’liler Denklik, geleceğin okulları ve 50d’liler
Demokrasiye Rus ruleti oynatmak… Demokrasiye Rus ruleti oynatmak…
Bu sefer HDP'yle birlikte Uganda'ya yürü!.. Bu sefer HDP'yle birlikte Uganda'ya yürü!..
Mobilde düzeyli ilişki patlaması Mobilde düzeyli ilişki patlaması
Amerika'da neler oluyor? 8 dakika 46 saniye 400 yıllık öfkeyi patlattı Amerika'da neler oluyor? 8 dakika 46 saniye 400 yıllık öfkeyi patlattı