ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Oy verme işlemi öncesi görevliler sandık yemini etti

Bugün Türkiye genelinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi birinci oylama ve 27. dönem milletvekili genel seçimi için görev alan sandık başkanları ve görevli memurlar oy kullanma öncesi sandık yemini yaptılar.

Oy verme işlemi öncesi görevliler sandık yemini etti
24 Haziran 2018

 CUMHURBAŞKANLIĞI seçimi birinci oylama ve 27. dönem milletvekili genel seçimi öncesi sandık başında görevli olan memurlar sandık yemini etti. 

Cumhurbaşkanlığı seçimi birinci oylama ve 27. dönem milletvekili genel seçimi görev alan sandık başkanları ve memurlar ile parti gözlemcileri, sabah erken saatlerde görev yapacakları okullara geldi.  

Kadıköy'deki İstanbul Anadolu Lisesi'nde, Fatih'teki Atatürk Çağdaş Yaşam Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi'nde ve Beşiktaş'taki Bingül Erdem Anadolu Lisesi'nde oy verme işlemeni başmatmadan önce hazırlıklarını yapan görevliler sandık başkanları tarafından söylenen kelimeleri tekrar ederek yeminlerini etti. Sandık başındaki görevlilerin yemini ise şöyle:
"Hiçbir tesir altında kalmaksızın, hiç kimseden korkmadan, seçim sonuçlarının tam ve doğru olarak belirlenmesi için, görevimi kanuna göre, dosdoğru yapacağıma namusum, vicdanım ve bütün mukaddesatım üzerine ant içerim."

Benzer Haberler