Ordu’da ilk defa Avusturya yılanı görüldü

ORDU’nun İkizce ilçesi Beylerce Mahallesinde yaşayan İsmail Altun’un evini yılanlar sardı.

Ordu’da ilk defa Avusturya yılanı görüldü

ORDU’nun İkizce ilçesi Beylerce Mahallesinde yaşayan İsmail Altun’un evini yılanlar sardı.

Her yaz aylarında evine geldiğini söyleyen ev sahibi İsmail Altun, "Ben bahçede evimde oturuyorum. Kışın Ünye’deki evimde yaz aylarında ise buradaki evime geldiğimde yılanları sürekli görüyorum. Gündüzleri benim üzüm asmasına çıkıp uyuyorlar. Beni izliyorlar beni görünce yavaş yavaş benden kaçıyorlar. Onlara dokunmuyorum. Fare ve kertenkele ile beslendiklerini bildiğim için onları öldürmek yada zarar vermek aklımın ucundan dahi geçmiyor. Beni görünce yavaş hareket etmelerinden dolayı zehirli olabilirler diye kuşkum vardı. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’ne gittim. Durumu yetkililere bildirdim. Onlarda olayın olduğu bölgeye gelerek yılanları ve yuvasını incelediler. Avusturya Yılanı( Coronella Austriaca ) ve zehirsiz olduğunu karekteristlik yapısı gereği yavaş hareket ettiklerini, çok sıkıştırılmadıkça saldırgan olmadıklarını bana söylediler. Tek endişem oraya arabamı bıraktığımda içine girmesinden korkuyorum"dedi.

Bahçede bulunan yılanın ise az hareketli, sakin ve nadiren ısıran bir yılan türü olduğu Türkiye’de Karedeniz, Marmara , İç Anadolu ,Doğu Anadolu Bölgesi ve Trakya bölgelerinde yaşadığı öğrenildi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
İbrahim Karagül: 'Türk ordusu satıldı' diyen adam, PKK ağzıyla konuşuyor! İbrahim Karagül: 'Türk ordusu satıldı' diyen adam, PKK ağzıyla konuşuyor!
Şebnem Bursalı: İngiliz ortak olsaydı "Satılık" derler miydi? Şebnem Bursalı: İngiliz ortak olsaydı "Satılık" derler miydi?
Kübra Par: Babacan, Davutoğlu, İnce, Sarıgül hepsi aynı yanlışta birleşiyor! Kübra Par: Babacan, Davutoğlu, İnce, Sarıgül hepsi aynı yanlışta birleşiyor!
Süleyman Özışık: Asıl tedbir alınması gereken noktalar! Süleyman Özışık: Asıl tedbir alınması gereken noktalar!
Ali Karahasanoğlu: Tanklarımız ABD, Alman malı iken, bak sen şu CHP'linin dediğine! Ali Karahasanoğlu: Tanklarımız ABD, Alman malı iken, bak sen şu CHP'linin dediğine!
Abdulkadir Selvi: Reform sürecinde eksik halka! Abdulkadir Selvi: Reform sürecinde eksik halka!
SON HABERLER
Şer cephesine malzeme olanlar Şer cephesine malzeme olanlar
Dertleri hükümet, Cumhur ittifakı zafer payı almasın! Dertleri hükümet, Cumhur ittifakı zafer payı almasın!
Biden-Erdoğan ilişkisinde yanlış yapmayı bırakalım Biden-Erdoğan ilişkisinde yanlış yapmayı bırakalım
Gerçeğin şovu Gerçeğin şovu
Altı yaş zekasıyla 125 bin kazandı Altı yaş zekasıyla 125 bin kazandı
Suikast gerçekleri Suikast gerçekleri
CHP’nin sınavı CHP’nin sınavı
Trump giderayak İran’a savaş başlatır ve “Savaş halindeki ülkede başkan değişmez” tezini kullanır mı? Trump giderayak İran’a savaş başlatır ve “Savaş halindeki ülkede başkan değişmez” tezini kullanır mı?