ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ordu'da eski hükümlü İŞKUR sayesinde iş sahibi oldu

Ordu’nun Ünye ilçesinde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan eski hükümlü bir kişi İŞKUR tarafından sağlanan destek ile büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yaparak hem tarım sektörüne hem de istihdama katkı sağlandı.

Ordu'da eski hükümlü İŞKUR sayesinde iş sahibi oldu
28 Ağustos 2018

Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), engelli ve eski hükümlü oldukları için iş bulmakta zorluk çeken vatandaşları iş sahibi yapıyor.
İŞKUR, engelli ve eski hükümlülere sağladığı hibelerle yeni girişimcilere umut oluyor. Bu kapsamda sağlanan hibe destekleriyle engelli ve eski hükümlülerin hayvancılık, besicilik ve örtü altı sebzeciliği gibi alanlarda iş kurması sağlanıyor. Son olarak Ordu’nun Ünye ilçesinde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan eski hükümlü bir kişi sağlanan destek ile büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yaparak hem tarım sektörüne hem de istihdama katkı sağlandı.
Ordu İŞKUR Müdürü İsa Kaymak, 2014-2018 yılları arasında ‘Kendi işini kurma projesi’ kapsamında engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini yapmalarını sağladıklarını belirtti. Kaymak, “2014-2018 yılları arasında 6 engelli vatandaşımıza yaklaşık 145 bin TL, 3 eski hükümlü vatandaşımıza da 66 bin TL destek sağlanarak kendi işlerini kurmaları sağlandı” dedi.
Kaymak, özellikle engelli vatandaşların kendi işlerini kurmaları ve beceri kazanmalarını sağlamak için ‘düz dikiş makinecisi’ ve ‘örtü altı sebzeciliği’ alanlarında işgücü yetiştirme kursları düzenlendiğini kaydederek, “Bu kurslara katılan engelli vatandaşlarımızın beceri kazanmaları sağlandı. Bu beceriyi kazanan 2 engelli vatandaşımıza demirbaş teslimi yapıldı. Şu anda bu alanlarda kendi işlerini yaparak ekonomik kazanç elde edebiliyorlar” diye konuştu.

Benzer Haberler