ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Öfke kontrolü nedir? Öfke kontrolü nasıl sağlanır?

Öfke kontrolü nedir? ergenlerde öfke kontrolü nasıl sağlanır? Cevapla Tv uzmanı Yaşam Koçu Melek Cihangir, öfke kontrolü hakkında merak edilenleri Cevapla Tv kameralarına yanıtladı.

16 Nisan 2018

Öfke kontrolü günümüzde bir çok insanın problemi olmaktadır. Özellikle genç yaşlarda (Ergenlerde) öfke kontrolünü sağlayamadığı taktirde üzücü olaylar yaşanmaktadır. Öfke kontrolün nasıl sağlanır? Hangi teknikler kullanılmalıdır diye Cevapla Tv uzmanı Yaşam Koçu Melek Cihangir'a sorduk.

Duyguları hissedebilmek için biyolojik olarak yeterli donanıma sahipken tanımlayabilmek için yeterli bilgiye maalesef sahip değiliz. Hal böyleyken tanımlayamadan da kontrol edebilmek biraz güç oluyor. İnsanı insan yapan unsurların, insanın bilgilerinin içerisinde yer almaması da bir o kadar ironik.

Genellikle karşımızdakinin bizim değerlerimize zıt gelen davranış yada söylemleri neticesinde öfkeleniriz. Tabii öncelikle duygunun kaynağına ulaşmak gerekir fakat bunu yapabilecek güce ve donanıma sahip değilsen, tam öfkelenmeye başladığın o anda bir saniyeliğine dur ve aklına şunu getir, sana çok rahatsız edici bir şey söylüyor olsa dahi, “kim bilir ne kadar zor bir gün geçiriyor” ya da “kim bilir ne kadar zor bir çocukluk geçirdi” Çünkü kimse hiçbir olumsuz davranışı bilerek ve isteyerek yapmıyor, sen de öyle... Mutlaka en azından bunu düşünebilecek farkındalığa sahipsin ki bu videoyu izliyorsun.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler