ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Neden üst üste hata yapıyoruz?

Hata yapmak nedir? Üst üste hata yapmanın nedenleri nelerdir? Cevapla Tv uzmanı Yaşam Koçu Melek Cihangir cevapladı. 'İnsanlar geçmişlerinde ki olayları tekrarlamak üzerine donanmış olarak hayata devam ederler' diyen Cevapla Tv uzmanı Yaşam Koçu Melek Cihangir şu tavsiyelerde bulundu

16 Nisan 2018

Sürekli hata yapıyorum diyorsanız, aynı hataya düşmek istemiyorsanız  Cevapla Tv uzmanı Yaşam Koçu Melek Cihangir'ın tavsiyelerini dinleyebilirsiniz. 

Cevapla Tv uzmanı Yaşam Koçu Melek Cihangir hata yapan insan psikolojisi şu şekilde açıkladı; 

Muhakkak başımıza gelen her olaydan çıkarmamız gereken bir ders vardır. İçinde bulunduğun durum ne kadar çok canını acıtıyorsa, alacağın ders bir o kadar değerli ve seni olgunluğa yaklaştıran yolda eşsiz bir tecrübedir. Neden-sonuç ilişkisi ile değerlendirmeye başladığında, problemi problem olarak görmeyip, öncelikle nedenini bulup, sonuç kısmında çözümledikten sonra içerisinde yollanmış mesajı alıp olayı serbest bırakmalısın. Tabi yeterli farkındalığa sahip değilken dönüp duran aynı olayların, zihninin iyileşme isteği olduğundan haberin olmaz. Çünkü insan olmanın acı gerçeklerinden biri de, geçmiş çocukluk anıları acılar, travmalar içeriyorsa, insanlar geçmişlerinde ki olayları tekrarlamak üzerine donanmış olarak hayata devam ederler. Zaman, mekan, kişiler değişir olaylar hep aynı kalır. Ta ki sen o paradoksun içinde niçin savrulup durduğunu fark edene kadar.

Kaynak: Cevapla Tv

 
 

Benzer Haberler