Nagehan Alçı'dan Tunç Soyer'e övgü, İmamoğlu'na tavsiye!

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, atlı faytonların kaldırılması konusunda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tavırlarının kendisini hayal kırıklığına uğrattığını yazdı. Alçı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'de atlı fayton zulmünü tamamen ortadan kaldırdığını aktardı ve İmamoğlu'na Soyer'i telefonla aramasını tavsiye etti.

Nagehan Alçı'dan Tunç Soyer'e övgü, İmamoğlu'na tavsiye!

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Adalar'daki faytonlarda telef olan atlarla ilgili tavrına sitem etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuyu çok doğru şekilde çözdüğünü vurgulayan Nagehan Alçı, Ekrem İmamoğlu'na tavsiyede bulundu. 

Adalar'da yapılması gereken şeyin atlı faytonların yerine elektrikli faytonları geçirmek ve bu geçiş sürecini başarıyla yönetmekten ibaret olduğunu söyleyen HaberTük yazarı Nagehan Alçı, İzmir'i örnek gösterdi.

Ekrem İmamoğlu'nun arkadaşı ve partidaşı da olan Sayın Tunç Soyer’i telefonla araması gerektiğini, bu meseleyi nasıl çözüme kavuşturduğunu sorması gerektiğini söyledi. Alçı, İmamoğlu'nun bunu başarabilirse kahramanca bir iş yapmış olacağını söyledi.

Nagehan Alçı "Eski Başkan Aziz Kocaoğlu hayvan haklarına ilişkin taleplere maalesef kulaklarını tıkamıştı." ifadelerini kullanarak şimdi Ekrem İmamoğlu'nun da Aziz Kocaoğlu ile aynı yanlışı yaptığını yazdı.

Nagehan Alçı'nın yazısından bir bölüm

(...)

Görev yapmaya başladığı ilk 6 ay boyunca İmamoğlu’nu hiç eleştirmedim. Vazifeye yeni gelen bir Başkan’a süre verilmesi gerektiğine inanıyorum çünkü. Ama bu olay bence vicdan sahibi herkesi isyan ettiren türden.

23 Haziran 2019 öncesi Ekrem Bey ile konuşan hayvan hakları aktivistlerinin tamamı İmamoğlu’nun atlı faytonları kaldıracağına söz verdiğini ifade ediyor. Hepsi de buna bizzat şahit olduklarını söylüyorlar.

Seçimden önceki görüşmelerde hayvan hakları konusuna özel önem verdiğini anlatmış Ekrem Bey ama seçimden sonra bu konulara dair hiçbir şey yapmadığı görülüyor.

İZMİR’DE BU İŞ ÇOK DOĞRU BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜLDÜ

Oysa bakın atlı faytonların kaldırılması noktasında İmamoğlu’nun önünde üstelik yine bir CHP’li büyükşehir belediyesinden çok güzel bir örnek var.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kendi şehrinde atlı fayton zulmünü tamamen ortadan kaldırdı.

Tunç Bey atları da sağlıklı barınaklara yerleştirdi ve hepsi normal özgür yaşantılarına döndü. Peki İzmir’de fayton servisi tamamen bitti mi? Hayır.

BRAVO TUNÇ SOYER!

Şu an çağdaş elektrikli faytonlar nostaljik görüntüsüne de büründürülerek İzmir’de aynı işlevi daha da başarılı şekilde görüyor. Fakat artık hayvan kullanılmıyor. Atlar kırbaçlana kırbaçlana işkence görmüyor. Bravo Tunç Soyer bin kere bravo! İşte çözüm üreten belediyecilik bu.

(...)

Nagehan Alçı'nın tüm yazıları

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
7.8 7.8
Kemal Bey'i tongaya düşürecekler Kemal Bey'i tongaya düşürecekler
Mütekait Portakal anket yapmış! Mütekait Portakal anket yapmış!
Masayı dağıtmadan aday belirleme açmazını aşmak mümkün ama düşünme kalıplarını kırmak gerekiyor… Masayı dağıtmadan aday belirleme açmazını aşmak mümkün ama düşünme kalıplarını kırmak gerekiyor…
‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ dalgası ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ dalgası
Muhalif araştırmacı Özer Sencar: Cumhur İttifakı 9 puan önde Muhalif araştırmacı Özer Sencar: Cumhur İttifakı 9 puan önde
MOSSAD, CIA, 7 Şubat FETÖ  kumpası ve CHP’li Özgür Özel... Hedef  MİT Başkanı Fidan MOSSAD, CIA, 7 Şubat FETÖ kumpası ve CHP’li Özgür Özel... Hedef MİT Başkanı Fidan
Karaciğer yağlanmasının hafifi ağırı olmaz Karaciğer yağlanmasının hafifi ağırı olmaz