Nagehan Alçı'dan tüm CHP'lilere soru: Celal Şengör haksız mıymış?

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, bugünkü yazısında geçtiğimiz günlerde İBB'nin düzenlediği çalıştaya katılmayan Prof. Dr. Celal Şengör'ü kararından dolayı desteklediğini belirtti. Alçı, "Kanal İstanbul, erkekliği bitirecek" gibi komik bir tezin savunulduğu çalıştaya katılmayan Celal Şengör hakkında "Hoca katılmamakta haklı değil mi?" dedi.

Nagehan Alçı'dan tüm CHP'lilere soru: Celal Şengör haksız mıymış?

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, geçtiğimiz gün canlı yayında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu konuk aldıkları programda telefonla yayına bağlanan Prof. Dr. Celal Şengör'ün Kanal İstanbul çalıştayına katılmamasının doğru bir karar olduğunu ifade etti.

Ünlü jeolog Celal Şengör, İBB'nin düzenlediği Kanal İstanbul çalıştayına "bilimsel ehliyeti olmadığı" gerekçesiyle katılmamıştı. 

Çalıştaya katılmadığı için ciddi eleştirilere maruz kalan Şengör'e Nagehan Alçı'dan destek geldi. Alçı, "Kanal İstanbul, erkekliği bitirecek" gibi komik bir tezin savunulduğu çalıştaya katılmayan Celal Şengör hakkında "Hoca katılmamakta haklı değil mi?" dedi.

İşte Nagehan Alçı'nın o ifadeleri:

Habertürk TV’de yaptığımız İmamoğlu söyleşisinde en kritik anlardan biri Celal Şengör’ün yayına bağlandığı dakikalardı.

Herkes orada Şengör’ün Kanal İstanbul’un depremi tetiklemeyeceği ile ilgili sözleri üzerinde durdu ama bundan daha önemlisi İBB’nin yaptığı Kanal İstanbul çalıştayına bilimsel ehliyet taşımadığı gerekçesiyle katılmayacağını söylemesiydi. Bence bu nokta çok kritikti.

Kimileri Şengör’ün tavrını egosuna bağladı ama bu çok haksız bir itham. Celal Hoca’nın militarist siyasi fikirlerine taban tabana zıt bir yazarım. Zaten bu politik zıtlık yüzünden de herkes canlı yayında beni yalanlayacağını sandı ama diğer yanıyla Şengör birinci sınıf bir jeolog olduğu için de söylediklerinden geri adım atmadı.

Ekrem İmamoğlu’nun çalıştayına katılmaması da ego yüzünden değil gerçek bir bilim insanı olduğu içindir. Daha önce de çok sevdiği generaller bile davet etse bilimsel ehliyeti olmayan kişilerle yan yana olmayı hep reddetti.

Bu konuda hakiki bir alimin titizliğini ve şuurunu gösterdi her zaman. Ülkemizde çok nadir görülen bir akademik özen seviyesidir bu.

CELAL ŞENGÖR HAKSIZ MIYMIŞ?

İmamoğlu’nun çalıştayına dair de tavrı bu bilimsel itina sebebiyleydi. Zira bu çalıştay Şengör’e göre unvanı profesör olan ama evrensel seviyede liyakatsiz ve ehliyetsiz kişilerle doluydu.

Peki şimdi o çalıştaydaki "Kanal İstanbul erkekliği öldürür. Referandum olursa erkeklere soracaksınız kısırlaşmak, hadım edilmek istiyor musun, istemiyor musun hahaha" rezaletinden sonra hem Ekrem İmamoğlu’na ve özellikle tüm CHP’lilere soruyorum:

Prof. Dr. Celal Şengör haksız mıymış o çalıştaya katılmamakla?

Bilimsel bir toplantıda böyle ciddiyetsiz ve laubali bir üslup olabilir mi? Bir de üstüne CHP’li Ali Şeker "Kanal İstanbul erkekleri kimyasal olarak hadım edecek" diye açıklama yapmış!

Yahu sırf Kanal İstanbul’un yapılmaması için erkekleri etkileme amaçlı böyle uyduruk bir propaganda olabilir mi?

Ama bence bu sözde bilimsel toplantıda biz kadınlara yönelik kısım eksik bırakılmış. Şunlar da ‘bilimsel’ olarak kanıtlanmış şekilde ifade edilmeliydi ki siyasal propaganda ayağı tam olsun:

Nagehan Alçı'nın yazısının tamamı için tıklayın...

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
7.8 7.8
Kemal Bey'i tongaya düşürecekler Kemal Bey'i tongaya düşürecekler
Mütekait Portakal anket yapmış! Mütekait Portakal anket yapmış!
Masayı dağıtmadan aday belirleme açmazını aşmak mümkün ama düşünme kalıplarını kırmak gerekiyor… Masayı dağıtmadan aday belirleme açmazını aşmak mümkün ama düşünme kalıplarını kırmak gerekiyor…
‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ dalgası ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ dalgası
Muhalif araştırmacı Özer Sencar: Cumhur İttifakı 9 puan önde Muhalif araştırmacı Özer Sencar: Cumhur İttifakı 9 puan önde
MOSSAD, CIA, 7 Şubat FETÖ  kumpası ve CHP’li Özgür Özel... Hedef  MİT Başkanı Fidan MOSSAD, CIA, 7 Şubat FETÖ kumpası ve CHP’li Özgür Özel... Hedef MİT Başkanı Fidan
Karaciğer yağlanmasının hafifi ağırı olmaz Karaciğer yağlanmasının hafifi ağırı olmaz