ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Milli Savunma Bakanı Akar'dan ABD'ye tepki: Kabul etmiyoruz

ABD'nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile ilgili aldığı yaptırım kararına tepkiler sürüyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sosyal medya hesabından ABD'nin tavrına tepki göstererek "Kabul etmiyoruz" dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar'dan ABD'ye tepki: Kabul etmiyoruz
02 Ağustos 2018

ABD'nin, iki Türk Bakan'la ilgili yaptırım uygulama kararına tepkiler gelmeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Kabul etmiyoruz, korkmuyoruz!" ifadesini kullandı.

Twitter hesabından açıklama yapan Akar, ABD'den gelen açıklamaya tepki gösterdi. Akar "Değil Türk İçişleri ve Adalet Bakanı'na; sınırlarımızdaki bir ağacın yaprağına yapılan bir hareket Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılan bir harekettir. Kabul etmiyoruz, korkmuyoruz! Tarih buna en büyük şahidimizdir" tweeti paylaştı. Akar ikinci tweetinde de "Bu topraklar yokluklar içinde Kuvâyi Milliye ile dünyaya kafa tutmuş bir halkın yurdu. Türk halkı tüm kesimleriyle birlikte hem devletimizin, hem de Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun yanındadır" ifadelerini kullandı. Akar mesajlarında, her iki bakanın Twitter hesaplarını etkiketlerken, "#buyaptırımtürkiyeyedir" etiketini de kullanmayı ihmal etmedi.

Benzer Haberler