ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Meteoroloji’den bölgesel sağanak yağış uyarısı

Hava sıcaklıklarının önümüzdeki haftadan itibaren 6-10 derece arasında azalacağı açıklamasında bulunan Meteoroloji 7’inci Bölge Müdürlüğü Bölgesel Uyarı ve Tahmin Merkezi sağanak yağış ile birlikte ani sel baskınları, doluya karşı dikkatli olması konusunda uyarıda bulundu.

Meteoroloji’den bölgesel sağanak yağış uyarısı
04 Mayıs 2018

Meteoroloji 7’inci Bölge Müdürlüğü Bölgesel Uyarı ve Tahmin Merkezi hava sıcaklıklarının önümüzdeki haftadan itibaren 6-10 derece arasında azalacağı ve sağanak yağış uyasında bulundu.
Bölgesel Uyarı ve Tahmin Merkezi’nde yapılan açıklamada,"Bölgemiz geçtiğimiz hafta sonundan bu yana atmosferin üst seviyelerindeki soğuk hava nedeniyle öğleden sonra oluşan mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkisi altında bulunmaktadır. Ancak hafta sonundan itibaren öğleden sonra meydana gelen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların ülkemiz geneline yayılacağı ve gelecek hafta sonuna kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları Pazar gününden itibaren kademeli olarak bölgemiz genelinde 6-10 derece arası azalacağı, önümüzdeki hafta sonu boyunca mevsim normalleri civarında 1-3 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor." denildi.
Yapılan açıklamada vatandaşlar ani sel baskınları, doluya karşı dikkatli olması konusunda uyarıldı.

Benzer Haberler