Memur ve emekli zammında dengeler değişti! Mehmet Şimşek'in ajandasında 3 önemli madde ne? Ocak zammında işte yeni maaşlar!

Zamlara ilişkin ipuçları gelmeye devam ediyor. Emekli ve memurların dört gözle beklediği zam kararı için geri sayım başladı. 'Kimse enflasyona ezdirilmeyecek' parolasıyla talimatın verilmesinin ardından zam beklentisini artırırken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ajandasında 3 önemli madde bulunduğu ileri sürüldü.

Memur ve emekli zammında dengeler değişti! Mehmet Şimşek'in ajandasında 3 önemli madde ne? Ocak zammında işte yeni maaşlar! - Resim: 1

Yaklaşık 20 milyon vatandaşı ilgilendiren emekli ve memur maaşları için geri sayım başladı. İktidardan gelen 'Kimse enflasyona ezdirilmeyecek' açıklamaları zam beklentisini artırırken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ajandasında 3 önemli madde bulunduğu öne sürüldü.

Memur ve emekli zammında dengeler değişti! Mehmet Şimşek'in ajandasında 3 önemli madde ne? Ocak zammında işte yeni maaşlar! - Resim: 2

Emekli ve memurların heyecanla beklediği zam kararı için geri sayım başladı. Yapılacak maaş düzenlemesinin kapsamlı bir bütçe çalışması ile gerçekleşeceği belirtilirken çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Memur ve emekli zammında dengeler değişti! Mehmet Şimşek'in ajandasında 3 önemli madde ne? Ocak zammında işte yeni maaşlar! - Resim: 3

Sabah'ta yer alan habere göre, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kalıcı alım gücü ve refah artışı için yol haritasını belirledi. Öncelikli gündem olarak mali disiplin ve OVP ile hedefleri belirleyen ekonomi yönetimi ve Şimşek'in ajandasında emekli ve memur maaşları başta olmak üzere 3 önemli madde yer alıyor.

Memur ve emekli zammında dengeler değişti! Mehmet Şimşek'in ajandasında 3 önemli madde ne? Ocak zammında işte yeni maaşlar! - Resim: 4

Ocak zammına ilişkin ipuçları arayan milyonlar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Ekim ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'nin ardından tekrar hesap yapmaya başladı. Ankette ekonomistlerin 2023 yılını enflasyon tahmini yüzde 68,01 olarak revize edilmesinin ardından Tüketici Fiyat Endeksi'nin 1895,91 seviyesine yükselmesi bekleniyor.