ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Meksika'daki 97 yolcusu bulunan uçak kazasında ölen yok

Meksika’nın kuzeydeki Durango eyaletinde 97 yolcu ve 4 mürettebatı bulunan Aeromexico Havayollarına ait yolcu uçağı kalkışından kısa zaman sonra düştü. Uçakta ölen olmadığı ve çok sayıda yaralıların bulunduğu belirtildi.

Meksika'daki 97 yolcusu bulunan uçak kazasında ölen yok
01 Ağustos 2018

Meksikalı yetkililer; uçağın kalktıktan sonra düştüğünü ve ölen olmadığını açıkladı.

Meksika’nın kuzeydeki Durango eyaletinde kalkışından kısa zaman sonra düştüğü açıklanan Aeromexico Havayollarına ait yolcu uçağında 97 yolcu ve 4 mürettebattan ölen olmadığı ve çok sayıda yaralıların olduğu belirtildi.

Meksika Durango Eyaleti Valisi Jose Aispuro Twitter hesabından yaptığı açıklamada "kazada ölüm olmadığının doğrulandığını" duyurdu.

Meksika Ulaştırma Departmanı başkanı Gerardo Ruiz Eparza; uçakta 97 yolcu ve dört mürettebat olduğunu, uçağın kalkıştan hemen sonra bir kaza geçirdiğini ve havalimanına yakın bir yere belirlenmeyen bir nedenle düştüğünü açıkladı. Ancak olası neden hakkında bilgi vermedi.

Meksika’da düşen uçağın Brezilya yapımı orta menzilli 10 yaşında olduğu ve Aeromexico filosuna katılmadan önce diğer iki havayolu şirketinde daha hizmet ettiği belirtildi.

Benzer Haberler