Mazlum Kobani'yi bitiren 4 dakika 30 saniye!

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretinde senatörlere ve ABD Başkanı Donald Trump'a izlettiği "Mazlum Kobani" kod adlı teröristin 4 dakika 30 saniyelik videosuna Trump'ın ve senatörlerin verdikleri tepkiyi yazdı. İşte Ahmet Hakan'ın o yazısı ve yazının sesli hali...

WASHINGTON yakınlarında “Diyanet Amerika Merkezi” var.

Erdoğan-Trump görüşmesinin hemen ardından işte bu merkeze geçtik.

Merkezin salonlarından birindeki büyük masanın etrafında toplandık. Kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan içeri girdi. Toplantı masasının hemen karşısında yer alan ekrana baktı. Görevlilere “Video hazır mı?” dedi. “Hazır” cevabını alınca da “Hadi izleyelim” dedi.

*

Başladı gösterim.

Profesyonel bir yaklaşımla hazırlanmış bir videoydu bu...

PKK’nın bir dizi hain saldırısının görüntüleri vardı videoda. Çoluk çocuk demeden gerçekleştirilen katliamlardan sadece birkaçı, en can alıcı ve en etkileyici görüntülerle ekrana yansıyordu. Sonra da bütün bu saldırıların planlayıcısının görüntüsü beliriyordu ekranda: “Mazlum Kobani” diye tanıtılan Abdi adlı terörist.

En vurucu kısım ise en sona saklanmıştı:

Abdi’yi bitiren 4 dakika 30 saniye

Önce Bağdadi’nin görüntüsü, ardından Abdi’nin görüntüsü ve soru: İkisinin arasında ne fark var?

Ahmet Hakan'ın tüm yazıları

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Barış Doster : İttifakların İçinde Ayrışma Yaşanıyor ! Barış Doster : İttifakların İçinde Ayrışma Yaşanıyor !
Engin Ardıç :  Kemal Abim Cahil Adamdır Bunları Bilmez Engin Ardıç : Kemal Abim Cahil Adamdır Bunları Bilmez
Mahmut Övür : HDP'nin Kapatılma Süreciyle Türkiye Karşıtları Harekete Geçecek ! Mahmut Övür : HDP'nin Kapatılma Süreciyle Türkiye Karşıtları Harekete Geçecek !
Sedat Ergin : HDP'yi Kapatma Davası Batı ile ilişkilerde Sıkıntı Yaratır Mı ? Sedat Ergin : HDP'yi Kapatma Davası Batı ile ilişkilerde Sıkıntı Yaratır Mı ?
Ali Karahasanoğlu : Abdullah Gül, Gergerlioğlu'na El Uzatarak Cumhurbaşkanı Olma Sevdasında ! Ali Karahasanoğlu : Abdullah Gül, Gergerlioğlu'na El Uzatarak Cumhurbaşkanı Olma Sevdasında !
Batı cephesinde değişen bir şey yok! Bir defa daha vurguluyorum: Demokrasi bizim işimiz, Batı'nın değil Batı cephesinde değişen bir şey yok! Bir defa daha vurguluyorum: Demokrasi bizim işimiz, Batı'nın değil
Hepsi yalan mıydı? Hepsi yalan mıydı?
Bakakalırım çekilen filmlerin ardından... Bakakalırım çekilen filmlerin ardından...