Mazbatasını alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mesaiye başladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldıktan sonra bugün mesaiye başladı. İmamoğlu, masaya yatıracakları ilk konunun trafik sorunu olduğunu belirtti.

Mazbatasını alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mesaiye başladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldıktan sonra bugün mesaiye başladı. İmamoğlu, masaya yatıracakları ilk konunun trafik sorunu olduğunu söyledi. İmamoğlu, FSM Köprüsü’nde çalışmalar nedeniyle artan trafik için de alternatif hamleler yapacaklarını açıkladı.

23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu dün mazbatasını almasının ardından bugün göreve başladı. Sabah saatlerinde Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) binasına gelen İBB Başkanı İmamoğlu kameraların karşısına geçti ve basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

“Halkımızın bu sesine kulak veren bir belediye olacağız”
İlk mesai gününde İstanbul’un öncelikli sorunlarını masaya yatıracaklarını açıklayan İmamoğlu, çözüme kavuşturmaya çalıştıkları konuları göçmenler, deprem ve ulaşım olarak açıkladı. Bu konular üzerine kısa, orta ve uzun eylem planları yapacaklarını belirten İmamoğlu göçmen konusu hakkındaki düşünceleri şöyle dile getirdi:
“Her yerde dile getirdiğimiz mülteci konusu. Hızlıca bu konuda kurum içindeki mevcut ekiplerle kurum dışından katacağımız diğer arkadaşlarımızla beraber çok üst seviyede politikalar üretmek ve devletimizin ilgili birimleriyle iyi iş birlikleri yaparak İstanbul halkına ve uluslararası politika noktasında iş geliştirme ile ilgili çalışmaları başlatacağım. Bu artık sokakta sıklıkla dillendirilen ve birtakım bizi üzen olayları yaşatmaktadır. Halkımızın bu sesine kulak veren bir belediye olacağız. Elbette deprem yine bizim çok öncelikli konularımız.”

“Ulaşımla ilgili hamlelerimiz olacak”
İmamoğlu, İstanbul’da günlük yaşamı en çok etkileyen unsur olan trafiğe de çözüm yolu arayacaklarını söyledi. FSM Köprüsü’nde 27 Haziran tarihinde başlayan ve 17 Ağustos tarihinde sona erecek olan bakım onarım çalışmalarıyla ilgili de konuşan İmamoğlu, alternatif ulaşım yolları için hamle yapacaklarını söyledi. Bakım onarım çalışmalarıyla ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığına tavsiye vereceklerini ifade eden İBB Başkanı İmamoğlu, “Şu ara İstanbul’da göreve geldiğimiz an itibariyle hem birinci köprü hem ikinci köprüde yapılan tamir, tadilat işlemleri dolayısıyla gerçekten yoğun bir trafik sorunu yaşanmakta. Biz bunu nasıl takviye edebiliriz, nasıl çözümleyebiliriz konusunda harekete geçireceğimiz deniz ulaşımı olsun diğer bir kaç hususla ilgili hamlelerimiz olacak. Bugünün ilk konularından birisi bu olacak. Bu çalışmayı başlatan Karayolları ve Ulaştırma Bakanlığına da hem üçüncü köprü hem diğer geçişlerle ilgili de bir kısım tavsiyelerimiz olacak. Yaptığımız tüm iş ve işlemleri vatandaşımıza bildirmek, vatandaşımızla şeffaf bir bağ kurma maksatlı bir süreci harekete geçireceğiz” dedi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Ali Karahasanoğlu: Karamollaoğlu: “Tayyip beyden davacı olacağım!” Ali Karahasanoğlu: Karamollaoğlu: “Tayyip beyden davacı olacağım!”
Hande Fırat: Altılı masayı bir de ben yazayım dedim Hande Fırat: Altılı masayı bir de ben yazayım dedim
Abdulkadir Selvi: Aslı Baykal bombaladı: CHP, ya Erdoğan ya Rifkin dedi Abdulkadir Selvi: Aslı Baykal bombaladı: CHP, ya Erdoğan ya Rifkin dedi
Mehmet Şeker: Bahçeli, AK Parti’nin içini karıştırsa Mehmet Şeker: Bahçeli, AK Parti’nin içini karıştırsa
Soner Yalçın: Voltaire kafası Soner Yalçın: Voltaire kafası
Ahmet Taşgetiren: CHP toplantısı ve sorular Ahmet Taşgetiren: CHP toplantısı ve sorular
SON HABERLER
'Sen' olmasaydın… 'Sen' olmasaydın…
Kılıçdaroğlu o isimleri CHP'ye transfer mi etti? Kılıçdaroğlu o isimleri CHP'ye transfer mi etti?
Selamımız ahirete kaldı... Selamımız ahirete kaldı...
Dumanı en gür çıkacak adayı seçiniz! Dumanı en gür çıkacak adayı seçiniz!
Kendin ettin kendin buldun Nevşin… Kendin ettin kendin buldun Nevşin…
Bırak bu ayakları Bırak bu ayakları
Üç harfliler kapatılır, çarşı-pazara müdahale edilir, narh sistemi getirilirse.. 1980 öncesine döneriz… Ne mutlu bize… Üç harfliler kapatılır, çarşı-pazara müdahale edilir, narh sistemi getirilirse.. 1980 öncesine döneriz… Ne mutlu bize…
Emekli 3 Ocak’a kilitlendi Emekli 3 Ocak’a kilitlendi