Malatya'da tren rayı hırsızlarına suçüstü

Malatya’da jandarma ekipleri, TCDD'ye tren rayı ve bakır kablo ve hırsızlığı yaptıkları belirlenen şüphelileri suçüstü yakalandı..

Malatya'da tren rayı hırsızlarına suçüstü

Malatya’da tren rayı ve bakır kablo ve hırsızlığı yaptıkları belirlenen şüpheliler suçüstü yakalandı.


Olay Doğanşehir ilçesi Örencik Mahallesinde yaşandı. TCDD’ ye ait tren raylarının bulunduğu bölgede hırsızlık olayının meydana geldiği bilgisi alan jandarma ekipleri hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen Ü.K. ve C.A isimli şahısları 02 AU 134 plakalı aracın içinde suçüstü yakaladı.


Araç içerisinde yapılan kontrolde, 15 metre uzunluğunda 22 kilo içi bakır tellerden oluşan kablo ile bu kablonun dışında bulunan koruma görevi sağlayan boyları 30 ile 1,20 cm arasında değişen 116 parça 74 kilo alüminyum içi boş boru, yine tren raylarına ait 33 kilo ağırlığında 5 parça demir hurda malzemesi ve hırsızlık olayında kullanıldığı tespit edilen 2 adet balyoz, 1 adet demir kesme makası, 1 adet kazma, 1 adet demir kesmeye yarayan el testeresi ele geçirildi.
Meydana gelen hırsızlık olayına karışan ve gözaltına alınan iki şüpheli şahıs ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Geçirdiği kaza sonrası yatağa bağımlı olan dağcı, 6,5 yıl sonra ayağa kalktı Geçirdiği kaza sonrası yatağa bağımlı olan dağcı, 6,5 yıl sonra ayağa kalktı
Adana’da buğday hasadı başladı Adana’da buğday hasadı başladı
Nurdağı’nda, TIR ile çarpışan traktör ikiye ayrıldı Nurdağı’nda, TIR ile çarpışan traktör ikiye ayrıldı
Bilecik’te ekmeğe zam yapıldı Bilecik’te ekmeğe zam yapıldı
Aydın'da dayısından zorla para alan kuzenini tabancayla vurarak öldürdü Aydın'da dayısından zorla para alan kuzenini tabancayla vurarak öldürdü
Moldovalı Maria, Müslüman oldu Moldovalı Maria, Müslüman oldu
SON HABERLER
Sadece Galatasaray Sadece Galatasaray
Ey solaklar.. İstanbul’daki sorunuzu, Yusufeli’de niye sormuyorsunuz? Ey solaklar.. İstanbul’daki sorunuzu, Yusufeli’de niye sormuyorsunuz?
Batılılaşma sürecinde neler kaybettik?(3) Batılılaşma sürecinde neler kaybettik?(3)
İncil ve Tevrat’ta bundan sonra olacaklar hakkında.. İncil ve Tevrat’ta bundan sonra olacaklar hakkında..
Dostça bir yazı Dostça bir yazı
Hayâmız bizim muhafızımızdır Hayâmız bizim muhafızımızdır
Samsun'da şeker hastası kadın evinde ölü bulundu Samsun'da şeker hastası kadın evinde ölü bulundu
Kocaeli'de otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 2'si çocuk 3 kişi yaralı Kocaeli'de otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 2'si çocuk 3 kişi yaralı