Madame Coco’dan Denizlili zanaatkar kadınlara destek

Madame Coco, Denizli'de üretimden raflara gelene kadar bir çok aşamadan geçen kroşe havlulara zanaatkar ellerin değdiğini belirterek zanaatkar kadınları desteklediğini duyurdu.

Madame Coco’dan Denizlili zanaatkar kadınlara destek

Madame Coco, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Denizlili zanaatkar kadınları desteklediğini duyurdu. El emeği göz nuru havluları işleyen zanaatkar kadınlar, hem aile ekonomisine katkıda bulunuyor hem de özgürleşiyor.

Denizli’de üretimden raflara gelmesine kadar birçok aşamadan geçen kroşe havluların ardında zanaatkar ellerin bulunduğunu belirten Madame Coco, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm zanaatkar kadınları kutladı.


Yüzde 100 pamuk el emeği ürünler
Yapılan açıklamada; kadın ağırlıklı bir istihdam politikası izlediklerini belirten şirket, marka iş birliklerinde özellikle kadın el emeğini içeren üretimleri tercih edildiğini bildirdi. Denizlili zanaatkar kadınları desteklediğinin altını çizen şirket, Fransız esintili çizgisi ile Türkiye’deki kullanıcıların talepleriyle uyumlu bir şekilde buluşturarak geleneksel ve modern tasarımlar el yapımı ve el dokuma tekstil ürünlerine uygulandığını belirtti.


Madame Coco’nun yüzde 100 pamuk ve bazı bambu pamuk karışımı havluları için geleneksel yöntem tığ ile kroşe yapan zanaatkar kadınların el emeği ürünleri, kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görüldüğü de kaydedildi.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Osmaniye'de doğal gaz ve elektrikte enerji tasarrufu sağlayan cihaz yaptılar Osmaniye'de doğal gaz ve elektrikte enerji tasarrufu sağlayan cihaz yaptılar
Kiraz'a şehit ateşi düştü Kiraz'a şehit ateşi düştü
TÜBİTAK'a personel alınacak TÜBİTAK'a personel alınacak
Elazığ'da 690 öğrenciden "Atatürk İmzası" Elazığ'da 690 öğrenciden "Atatürk İmzası"
Muş'ta yoğun yağışlar nedeniyle çiftçiler mahsullerini bir ay geç ekti Muş'ta yoğun yağışlar nedeniyle çiftçiler mahsullerini bir ay geç ekti
Kayseri’de kontrolden çıkan ambulans takla attı: 2 yaralı Kayseri’de kontrolden çıkan ambulans takla attı: 2 yaralı
SON HABERLER
Kayıp AA muhabiri ilgili paylaşıma gözaltı Kayıp AA muhabiri ilgili paylaşıma gözaltı
Adana'da baraj gölünde erkek cesedi bulundu Adana'da baraj gölünde erkek cesedi bulundu
Samsun’da DEAŞ’tan 16 kişinin gözaltı süresi uzatıldı Samsun’da DEAŞ’tan 16 kişinin gözaltı süresi uzatıldı
Konya'da kafeye silahlı saldırı düzenlendi: 2 yaralı Konya'da kafeye silahlı saldırı düzenlendi: 2 yaralı
Elazığ'da köpeklerin saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden yaşlı kadın defnedildi Elazığ'da köpeklerin saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden yaşlı kadın defnedildi
İzmir'de Gizem'i 8 ay önce de dağlık alana götürüp dövmüş İzmir'de Gizem'i 8 ay önce de dağlık alana götürüp dövmüş
Manisa’da yeni su ücret tarifeleri belli oldu Manisa’da yeni su ücret tarifeleri belli oldu
YSK’da toplantı bitti YSK’da toplantı bitti