ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kuran'da geçen her isim çocuklara konulabilir mi?

Müslüman toplumun geleneği olan Kuran'ı Kerim'de geçen isimleri çocuklarına vermek doğru mu? Verilen isimlerin çocuklara etkisi nedir? Cevapla Tv Uzmanı İsim Analisti Celalettin İpekbayrak açıkladı.

12 Nisan 2018

Cevapla Tv Uzmanlarından  İsim Analisti Celalettin İpekbayrak çocuklara verilen isimler hakkında aileleri bilgilendirmeye devam ediyor. Peki Kuran'da geçen her isim çocuklara konulabilir mi? İsimler çocuklara ağır gelir mi? Tüm sorularınızın cevabı kaynak kısmında bulunan link tıklayarak ulaşabilirsiniz.

'Aslında güzel olan her isim bebeklere konulabilir. Ama illede şu ismin şu enerjisi diye bir şey yoktur. İsim soy isimle beraber hesaplandığı için ve doğum tarihi ilede üçü kıyaslandığı için tek başına değil çok güzel anlamı olan isimler vardır tabi ki eğer doğum tarihide uygunsa o bebeğe her türlü isim verilebilir.  Ama sırf Kuran’da geçti diye güzel kulağa hoş gelen isimlerde o bebeğe konulamaz. Onun kesin bir hesabı ebced hesabı yapılır şans durumu karakter yetenek durumları hesaplanır  hepsi uygunsa elbetteki verilebilir'

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler