ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kimliğini kullandığı şahsın da araması olunca yakayı ele verdi

İstanbul'dan eşi ile birlikte Bodrum Gümbet'e tatile giden şahıs, kaldığı otele kendi kimliği yerine arkadaşının kimliği ile kayıt yaptırdı. Arkadaşının kimliğinin araması yüzünden sorguya alınan şahıs polise suçunu itiraf etmek zorunda kaldı.

Kimliğini kullandığı şahsın da araması olunca yakayı ele verdi
05 Eylül 2018

Bodrum’da 3 ayrı suçtan aranan tatilci, yakalanmak için ortağının kimliğini kullandı. Ortağı da aranan şahıs çıkınca tatilci gözaltına alındı.
Özel ve resmi belgede sahtecilik suçlarından 3 kaydı bulunan bir şahıs, eşi ile birlikte İstanbul’dan Gümbet Mahallesi’ndeki bir otele tatile geldi. Şahıs, aranması olduğu için otele giriş yaparken ortağının kimliğini kullandı. Ortağı da aranan şahıs çıkınca ihbarı alan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, otele gitti. Şahıs, otelde polisin yaptığı kontrolde yine aranması olan ortağı K.D.’nin kimliğini beyan etti. Şahsın durumundan şüphelenen polis ekipleri, birkaç soru daha sorunca gerçeği itiraf etti. Şahsın gerçek kimliğinin E.K. olduğu, kimliğini kullandığı ortağı K.D.’nin aranan şahıs olduğu öğrenildi.
Gözaltına alınıp ifadesi alınan E.K.’ya, ‘Başkasına ait kimlik veya kimlik bilgilerinin kullanılması’ suçundan işlem yapılıp serbest bırakıldı.

Benzer Haberler