ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kilis'te baraj gölüne giren 2'si Suriyeli genç kız 3 kişi boğuldu

Kilis'in Gülbaba köyü yakınlarındaki Sapkanlı Barajı'na piknik yapmaya giden Suriyeli 14 ile 16 yaşlarındaki 2 kız kardeşten büyüğü serinlemek için girdiği suda çırpınmaya başlayınca onu kurtarmak için suya giren kardeşi ile 58 yaşındaki bir Türk vatandaşı hayatını kaybetti.

Kilis'te baraj gölüne giren 2'si Suriyeli genç kız 3 kişi boğuldu
02 Temmuz 2018

 KİLİS'te piknik yapmak amacıyla gittikleri Sapkanlı Barajı kıyısında suya giren Suriyeli Şehid Şah Nazan (16) ile onu kurtarmak isteyen Mehmet Kurt (58) ve Amine Şah Nazan (14) akıntıya kapıldı. Baraj gölünde arama yapan ekipler, Suriyeli kızlar ile Türk vatandaşı Mehmet Kurt'un cesetlerini bulup sudan çıkardı.
Olay, akşam saatlerinde Kilis-İslahiye karayolu üzerinde bulunan Gülbaba Köyü yakınlarındaki Sapkanlı Barajı'nda meydana geldi. Piknik amacıyla baraj gölü kıyısına gelen Suriyeli 2 kızdan Şehid Şah Nazan, serinlemek için suya girdi. Kızın suda çırpındığını gören Amina Şah Nazan ile Türk vatandaşı Mehmet Kurt da onu kurtarmak için suya atladı. Ancak 3 kişi, bir süre sonra suda kayboldu. Çevredekilerin ihbarıyla gelen jandarmanın da aramaları sonuçsuz kalınca, AFAD ve UMKE ekiplerinden yardım istendi. Suda arama yapan dalgıçlar, 2 saatin sonunda 3 kişinin cansız bedenlerine ulaştı. Sudan çıkarılan 3 kişinin cesetleri, otopsi için Kilis Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, olayı haber alan yakınları sinir krizi geçirdi.

Benzer Haberler