ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Karnesinde zayıf olan çocuk teselli edilmeli mi?

Karnesi kötü olan çocuklara anne ve babalar nasıl davranmalı? Çocukların psikolojisi üzerine uzman olan Acıbadem Fulya Hastanesi Psikologlarından Sena Sivri görüşlerini açıkladı.

11 Nisan 2018

Çocuklarının karnelerinde zayıfları olan anne babalar neler yapmalı? Zayıfı olacak çocukların sorunları nelerdir? Cevapla Tv Uzmanı Acıbadem Fulya Hastanesi Psikologlarından Sena Sivri şu şekilde ailelere tavsiyelerde bulundu;

Tabi ki teselli edilmeli, çünkü karnedeki başarısızlık çocuğun sırf derslerini yapamadığını beceremediğini veya kötü olduğunu gösteren birşey değil. Aynı zamanda çocuğun sosyal becerilerini destek alma mekanizmalarını okuldaki öğretmeni ile olan ilişkisini ve okulda çocuğun başarısı ile ilgili olunup olunmadığını aynı zamanda ailelerin çocuğunun başarısı ile ne kadar ilgili olup olmadığını gösteren bir faktör. O yüzden burada çocuk zaten mutsuz olarak gelecektir. Arkadaşımın karnesi hepsi beş benim burdaki notlarım düşük çocukta algılıyor üzülüyor. O yüzden burada çocuğu teselli etmek ve niye böyle olduğu saptamaya yönelik konuşmalar yapmak büyük önem taşıyor.

Benzer Haberler