ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İyi karne getiren çocuğu övmek doğru mu?

Karne dönemi yaklaştı ve çocuklarımız bir sene boyunca yaptıkları derslerin sonucunu görecekler. Peki aileler İyi karne getiren çocuğu övmeli mi? Yoksa şımarmaması için sessiz mi kalmalı? Cevapla Tv Uzmanı Acıbadem Fulya Hastanesi Psikologlarından Sena Sivri ailelere tavsiyelerde bulundu.

12 Nisan 2018

İyi karne getiren çocuğu övmek doğru mu? Karnesi iyi olan çocuklara ne yapmak gerekiyor? Karne, çocuğu çevreye karşı övme veya yerme vesilesi olarak nitelendirilmemeli diyen Cevapla Tv Uzmanı Acıbadem Fulya Hastanesi Psikologlarından Sena Sivri şunları söyledi

Burada övmenin bir limiti olmalı, burada överken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var. Benim çocuğum herkesin çocuğundan akıllı, aman sen komuşunun kızından yada oğlundan çok daha başarılısın gibi başkaları ile kıyaslayacı çok abartılı övgüler yerine her zaman onun yanında olun taktir edildiğini başarının onun için pek bir kriter olmadığını ama başarılı olmasınında her zaman annesinin babasının gözünde önemli bir değeri olduğunu belirtecek bir şekilde övmek gerekiyor.

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler