Sabah Yazarı Melih Altınok : "Kim bu İBB'den maaş alan gazeteciler?'

Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok bugünkü 'Kim bu İBB'den 30 bin lira maaş alan gazeteciler' başlıklı yazısında ifşalarda bulundu. İşte Melih Altınok'un yazısından bölümler:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile A Haber'de yayınlanan Sebep Sonuç'ta yaptığım üç saatlik röportajdan pek çok manşet çıktı. Ama kuşkusuz üzerinde en çok konuşulan şu üç konu oldu:

1. Soylu'nun denetimler sırasında İBB'den 15 ila 30 bin TL arasında maaş alan gazeteciler olduğunu söylemesi. Bakan ısrarıma rağmen, soruşturma devam ettiği için daha fazla ayrıntı vermedi. Ancak "olağan şüphelilere" dair basında şimdiden bazı isimler zikredilmeye başlandı. Önümüzdeki günlerde sanırım bu isimleri bakanın ağzından duyacağız.

2. Kılıçdaroğlu, İBB'deki denetimde AK Partili belediye dönemine ait 34 yolsuzluk dosyasına el konulduğunu ve bu delillerin yok edildiğini iddia etmişti. Bakana bunu da sordum.

Ancak itiraf edeyim, sözü edilen dosyaları çıkarıp göstermesini beklemiyordum. Öyle ya Kemal Bey "Tam 34 dosya" diyordu... Bakanın bunları yanında taşımak için el arabasına falan ihtiyacı olmalıydı değil mi?

Ne var ki Soylu bir klasöre sığan kâğıtları tek tek anlatınca, tüm Türkiye öğrendi ki...

Meğer Kılıçdaroğlu'nun dosyalarından her biri, tek sayfa A4 kâğıdı üzerine yazılmış, "delille desteklenmeyen"iddialardan oluşuyormuş. Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun söylediğinin aksine, bu belgeler de hâlâ ellerindeymiş.

3. Şüphesiz, bakanın en çok dikkat çeken sözleri de "Kılıçdaroğlu'nun dinlendikleri yönündeki iddialarına ne diyorsunuz?" şeklindeki soruma verdiği yanıttı.

"Konuşmaları kaydetseydik Pensilvanya ile konuşmasını duyardık" diyen Soylu, Kılıçdaroğlu'nun bir diş muayenehanesindePensilvanya ile görüştüğünü ve 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ'nün kullandığı "yurtta sulh" sloganına dair uzun uzunkonuştuklarını anlattı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
AKP’li bakanın övündüğü şeye bakın… AKP’li bakanın övündüğü şeye bakın…
FETÖ elebaşı ölürse 6'lı masada ne olur? FETÖ elebaşı ölürse 6'lı masada ne olur?
İbn Haldun Erdoğan’a karşı İbn Haldun Erdoğan’a karşı
Dergah, örgüt, futbol takımı vs.. Dergah, örgüt, futbol takımı vs..
Bir hafta önce FETÖ sanığı, bir hafta sonra FETÖ mağduru ile! Bir hafta önce FETÖ sanığı, bir hafta sonra FETÖ mağduru ile!
Türkiye’yi ekleyen tehlike! Türkiye’yi ekleyen tehlike!
Osmanlı’da Dodurga mes’elesi Osmanlı’da Dodurga mes’elesi
Yeni "Yetmez ama evet" ortaklığı Yeni "Yetmez ama evet" ortaklığı