ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İnternette yemek fotoğrafı paylaşmak günah mı? Nihat Hatipoğlu cevapladı

Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak günah mı? İnternet üzerinden sosyal medyada paylaşmak? Son yıllarda sosyal medyanın kullanımı arttıkça dini konularda hassasiyetler ortaya çıktı bunlardan birisi de sosyal medya üzerinden yemek fotoğrafları paylaşmak. İnternette yemek fotoğrafı paylaşmak günah mı? sorusunu Cevapla Tv Uzmanı İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu'na sorduk.

10 Nisan 2018

Özellikle son yıllarda sosyal medya kullanımı Türkiye'de ve Dünyada oldukça arttı bunun yanında kullanım konusunda bir çok sıkıntı ve tereddütleride yanında getiriyor. Özellikle dini hassasiyeti yüksek olan insanlar sosyal medya üzerinden paylaşım yapılmasının doğru olup olmadığını tartışır oldu. 

Yemek fotoğrafı paylaşmak günah mı? sorusunu Cevapla Tv Uzmanı İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu'na sorduk. İşte İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu'nun verdiği cevap

"İnternette yemek fotoğrafı, hele alengirli, nefis görülen yemek fotoğrafı paylaşmak doğru değil. Çocuklar var, gücü olmayanlar var. Herkesin durumu bir değil... Bu nedenle onları üzecek şekilde fotoğraf paylaşmak doğru değil.

Sadece internette değil, televizyon ekranlarında bile böyle şeyler yayımlamak doğru değildir. Nefis yemekler pişiriliyor... Hele ramazanda. İftara yakın şu yemeği pişirin olur da gündüzün ortasında herkes açken, güzel yemekler göstemek doğru değildir. Gözün hakkı var, nefs var...

Allah'a verdiği nimetler için şükredilmeli. Nimet çoksa birinde o nimeti dağıtılmalı, ortak etmeli imkanlarına insanları... Bunun yolu sadakadır, zekattır, gönülden kopan şeylerdir."

Kaynak: Cevapla Tv

Benzer Haberler