Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi: ''Erdoğan’ı savunan avukata kovuşturma''

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi’nin bugünkü (01.02.2022)’’ Erdoğan’ı savunan avukata kovuşturma‘’ başlıklı yazısı.

Şimdi size ilginç bir davanın öyküsünü anlatacağım.

Adınız Recep Tayyip Erdoğan da olsa, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı da olsanız ne tür suçlamalara maruz kaldığınızı göstermesi açısından önemli.

Av. Bendal Celil Ezman, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuyor.

Ama nasıl bir suç duyurusu. Çok uzun bir dilekçe olduğu için esasına dokunmadan, özetleyerek aktaracağım.

AĞIR SUÇLAMALAR

- Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Recep Tayyip Erdoğan adlı vatandaşın suç işleme itiyadı içinde olduğu, illegal faaliyetlerde bulunduğu...

- HSK üyeleri ile birlikte çete, suç örgütü oluşturduğu...

- 17-25 Aralık operasyonlarının engellenmesi uygulamaları ve 16 Temmuz 2016 tarihinden sonra yürütülen illegal uygulamalarla, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nı ve kanunlarını uygulatmayarak, Türkiye Cumhuriyeti devletine isyan fiili içinde oldukları...

- 15 Temmuz 2016 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı MİT ile iltisaklı kişiler tarafından darbe ve direniş tatbikatı yapılmış ve akabinde Recep Tayyip Erdoğan adlı vatandaş tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devlet kanunlarının ve Anayasası’nın uygulanması engellenerek 16 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, HSK üyelerinin baskısı ve hâkim ve savcılar tarafından darbe gerçekleştirilmiş, insanlığa karşı suç uygulamaları yapılmıştır.

- İllegal faaliyetlerde bulunduğu, bu faaliyetlerin organize olduğuRecep Tayyip Erdoğan’ın ve Binali Yıldırım’ın talimatı ve iştiraki ile yapıldığı illegal çete faaliyeti olarak yürütüldüğü tarafımdan gözlemlenmiştir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Kılıçdaroğlu samimi ise, bütün gücümle CHP'yi destekleyeceğim! Kılıçdaroğlu samimi ise, bütün gücümle CHP'yi destekleyeceğim!
Erdoğan sahaya indi… Erdoğan sahaya indi…
Başörtüsü özgürlüğü anayasa ile güvence altına alınır ama nasıl? Başörtüsü özgürlüğü anayasa ile güvence altına alınır ama nasıl?
Erdoğan vurdu, gol oldu! Erdoğan vurdu, gol oldu!
Tuş! Tuş!
Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a tarihi pas Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a tarihi pas
ABD’nin askeri stratejisinde Dedeağaç-Girit ekseni ABD’nin askeri stratejisinde Dedeağaç-Girit ekseni
Mesele başörtüsü değil sen hâlâ anlamadın mı Mesele başörtüsü değil sen hâlâ anlamadın mı