ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Hatay’da sahilde bulunan Rus yapımı denizaltı parçası paniğe yol açtı

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde serinlemek için denize giren vatandaşlar tarafından bulunan kırmızı renkli ucunda metal olan boru biçimli cisim bomba sanılarak paniğe neden oldu. Sahil güvenlik ve polis tarafından yapılan incelemede cismin denizaltı gemilerinde kullanılan bir tür verici olduğu anlaşıldı.

Hatay’da sahilde bulunan Rus yapımı denizaltı parçası paniğe yol açtı
05 Ağustos 2018

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde sahilde vatandaşlar tarafından bulunan kırmızı renkli ucunda metal olan boru biçimli cisim çevrede bomba sanıldı. Yapılan incelemede denizaltı gemilerinde kullanılan bir tür verici olduğu anlaşıldı.
Akşam saatlerinde Öğme-İş mevkiinde serinlemek için denize giren vatandaşlar, kıyıya yakın bir yerde su içerisinde kırmızı renkli, üzerinde anten bulunan silindir biçimli metal bir cisim ile karşılaşarak su içerisinde buldukları cismi kıyıya çıkarttı. Haber verilmesi üzerine şüpheli cismin bulunduğu alan polis, jandarma ve sahil güvenlik ekipleri tarafından güvenlik çemberine alındı. Olay yeri inceleme, bomba imha uzmanları ve sahil güvenlik birimleri tarafından yapılan detaylı incelemede şüpheli cismin denizaltı gemilerinde kullanılan Rus yapımı bir tür verici olduğu belirlendi.
Sahilde korku ve paniğe neden olan sinyal vericisi güvenlik birimleri tarafından bulunduğu yerden kaldırıldı.

Benzer Haberler